HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehody 26. 2. 2024 v Pardubickém kraji

V Pardubickém kraji došlo dne 26. února 2024 k trojici dopravních nehod, při kterých zasahovali hasiči. První z nich se udála blízko Poličky. K nehodě, při níž byly dvě osoby zraněny, vyrazila jednotka z Poličky. Po předání zraněných Zdravotnické záchranné službě (ZZS) pro další ošetření provedli hasiči preventivní protipožární opatření a zabránili úniku provozních kapalin z vozidla. Následně se po dokončení vyšetřování nehody Policií ČR postarali o odtah vozidla a úklid silnice.

Druhá nehoda se stala u Letovic v oblasti Dolního Smržova, kde řidič dodávky narazil do sloupu elektrického vedení při pokusu vyhnout se střetu se zvěří. Řidič utrpěl pouze odřeniny na horní končetině, avšak následkem nárazu došlo k poškození sloupu a úniku provozních kapalin z vozidla. Na místo byl vyslán jeřáb a pracovníci energetické společnosti se postarali o odstranění poškozeného sloupu a předešli jeho pádu.

Poslední z nehod se odehrála v Sezemicích po 15. hodině, kde došlo ke kolizi dvou osobních vozidel. Hasiči z Pardubic poskytli pomoc dvěma dospělým osobám a jednomu dítěti. Po předání postižených ZZS pro pozorování provedli hasiči protipožární opatření a na žádost Policie ČR zajistili odklizení vozidel z jízdního pruhu, aby byl obnoven provoz. Po ukončení zásahu se jednotka vrátila na stanici.


por. Miroslav Polák, DiS. – zastupující tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

nehoda Polička

nehoda Polička 

Detailní náhled

nehoda Sezemice

nehoda Sezemice 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem