HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

„Je to pro nás ta největší odměna,“ říkají jednohlasně hasiči

„Přál jsem si vidět stanici a poděkovat osobně za záchranu života hasičům,“ říká mladý motocyklista Jirka 

V kalendáři se psal pátek 26. červenec 2019…bylo odpoledne, kdy se panu Jiřímu Švihálkovi zcela změnil život. Se svou ženou jel po obchvatu v Chrudimi na motocyklu a při střetu ještě s několika dopravními prostředky utrpěl při dopravní nehodě vážné poranění nohy a následně o nohu přišel…

Před Vánoci zavítal na stanici v Chrudimi a Pardubicích, aby poděkoval hasičům za záchranu života. Z pardubické stanice na místě nehody zasahoval jeřáb, a tak si mladý muž popovídal se zasahujícím hasičem Michalem Vraným. Pan Jiří s hasiči poseděl na denní místnosti, a i s ostatními hasiči si povídali o všem – o nehodě, o jeho zotavování a blízkých, hlavně o manželce, která jela na motocyklu s ním, jak zvládají celou situaci. „Je ztělesněním optimismu a velké naděje pro lidi kolem. Pan Jiří byl skvělý. Z jeho slov byla cítit pokora a naděje. Sám však potřebuje podpořit, protože protéza bude drahá a on sám v tuto chvíli neví, jak se k tomu postaví pojišťovna. Pan Jiří si přál vidět stanici, a tak jsme ho provedli,“ říkají hasiči, pro něž to byl hodně osobní zážitek. „Je to pro nás ta největší odměna,“ dodávají skromně a jednohlasně všichni hasiči.

V Chrudimi pak navštívil celou směnu, která u těžké dopravní nehody zasahovala. „Bylo to velmi milé setkání,“ řekl velitel čety Jiří Bureš.

Hasiči každý den zachraňují lidé, kteří se ocitnou v nesnázích a zachraňují lidské životy. Hasiči jsou ti, kteří se vrhají do nebezpečí, ze kterého všichni ostatní utíkají.

„Je to nádherný pocit, když vám někdo přijde poděkovat. Pan Jiří si ani na okamžik nepostěžoval. Byl moc rád za prohlídku stanice a záchranu života. Opravdu nás takové poděkování zahřeje u srdce,“ říkají hasiči.

„Celá směna z Chrudmi mladému motorkáři přispěje na protézu,“ doplňuje velitel družstva na stanici Chrudim Milan Hodek, který u nehody zasahoval.

O nehodě jsme 26. července psali:

Celkem pět dopravních prostředků se střetlo v pátek 26. července kolem 16 hodiny na obchvatu Chrudimi. Řidič osobního vozidla Škoda Fabia vezl na vleku namíchanou čerstvou betonovou směs. Podle velitele zásahu se pravděpodobně při vysoké rychlosti vozík rozkýval a utrhl se. Postupně tak došlo k nehodě motocyklu a dalších dvou osobních vozidel a nákladního vozu. Na místě byly dvě těžce zraněné osoby z motocyklu a jedna osoba z osobního vozidla, která byla zasypána převážející betonovou směsí. Na místo byl přivolán i vrtulník Letecké záchranné služby. Hasiči poskytovali první před lékařskou pomoc, asistovali a pomáhali zdravotnické záchranné službě s ošetřením zraněných. Celkem byly zraněny čtyři osoby. Dále hasiči odstraňovali následky nehody. Při nehodě došlo i k rozbití skleněné výplně protihlukové stěny…

Hasiči děkuji za návštěvu a motocyklistovi přeji hlavně pevné zdraví.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

poděkování

poděkování 

Detailní náhled

poděkování1

poděkování1 

Detailní náhled

poděkování2

poděkování2 

Detailní náhled

poděkování3

poděkování3 

Detailní náhled

poděkování4

poděkování4 

Detailní náhled

poděkování5

poděkování5 

Detailní náhled

poděkování6

poděkování6 

Detailní náhled

DN obchvat Chrudim

DN obchvat Chrudim 

Detailní náhled

DN obchvat Chrudim1

DN obchvat Chrudim1 

Detailní náhled

zasahující směna z Chrudimi s  motorkářem

zasahující směna z Chrudimi s motorkáře... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem