HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čeští a polští chemici se zdokonalovali v rámci "Spolupráce u zásahu na nebezpečné látky"

Projekt Bezpečné pohraničí spolufinancovaný z programu Interreg V A Česká republika – Polsko je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi hasičskými sbory v České republice a Polsku. Koncepce a náplň projektu byla připravena společně partnery na základě analýz a závěrů z přeshraničních zásahů a cvičení.

Ve dnech 18. a 19. září 2019 v polské Opoli mezinárodní instrukčně metodické zaměstnání chemiků v rámci programu „Bezpečného pohraničí“ zaměřený na „Spolupráci u zásahu na nebezpečné látky”. Instrukčně metodického zaměstnání se zúčastnili zástupci HZS Moravskoslezského, Olomouckého, Královéhradeckého a Libereckého kraje. Za HZS Pardubického kraje účastnili hned dva profesionální hasiči pprap. Josef Oliva a pprap. Tomáš Lehký.

Cílem projektu Bezpečné pohraničí je zlepšit přeshraniční připravenost na řešení mimořádných událostí a krizových situací na základě posílení spolupráce mezi všemi subjekty odpovědnými za bezpečnost. Dosažení tohoto cíle zvýší úroveň bezpečnosti v česko-polském příhraničí a atraktivitu regionu. Partnery projektu jsou Vojvodská velitelství státní požární ochrany v Opoli (vedoucí partner), Wroclawi a Katovicích a Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Královéhradeckého kraje, Pardubického kraje, Olomouckého kraje a Moravskoslezského kraje. Projekt je realizován v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

chemici Opole1

chemici Opole1 

Detailní náhled

chemici Opole

chemici Opole 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem