HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kdo je letošní nejlepší hasič v akci? Soutěž Mladý záchranář – hasičem v akci zná již svého vítěze

Jaký tým si nejlépe poradil s nástrahami práce hasičů? Kdo nejlépe zvládnul vyřešit mimořádnou událost od okamžiku jejího přijetí až po likvidaci? My už to víme!  

Ve středu 18. května od 10 hodin proběhlo na krajském ředitelství Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích finálové kolo dlouhodobé soutěže „Mladý záchranář – hasičem v akci“. Soutěž byla určena pro žáky základních škol Jihočeského kraje a účastnily se jí pětičlenné týmy žáků 1. až 5. tříd a žáků 6. až 9. tříd.
Družstva, která se do finálového kola probojovala, přišel podpořit hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, výkony družstev sledovali hosté z Generálního ředitelství HZS ČR, z Centra pro bezpečný stát a také partneři, i díky kterým jsme mohli soutěž zorganizovat, a to z Krajského úřadu Jihočeského kraje a firmy E-on.

První kolo soutěže proběhlo v zimě přes sociální síť facebook, kam se přihlásilo okolo šesti desítek dětských týmů. Ty pak plnily po dobu několika měsíců různé úkoly, jež měly jak vědomostní nebo teoretické, tak i praktické zaměření. Soutěžní družstva se potýkala s úkoly zaměřenými na tísňové linky, integrovaný záchranný systém či varování obyvatelstva.
Do druhého - finálového kola se probojovalo šest a šest družstev, které byly v prvním kole ve své věkové kategorii nejúspěšnější. Druhé kolo na stanici v Českých  Budějovicích bylo na rozdíl od kola základního zaměřené čistě na praxi. Soutěž pro všechny týmy probíhala v duchu opravdového zásahu hasičů, a to od přijetí tísňového volání a vyslání jednotek přímo na Operačním a informačním středisku HZS Jihočeského kraje, jízdy k zásahu v opravdovém zásahovém voze, přes vlastní zásah až po jeho šetření. Soutěžní družstva musela zkrátka provést to, co musí provést příslušníci hasičského záchranného sboru, když likvidují mimořádnou událost. Celá soutěž byla organizátory vytvořena tak, aby byla co nejvíce přiblížena realitě.

A jak to celé dopadlo? Vítězem v kategorii mladších žáků se stal tým Rebelové ze ZŠ a MŠ Malšice, mezi žáky druhého stupně škol zvítězili Sedličtí medvědi ze ZŠ a MŠ TGM Sedlice. Kompletní výsledky naleznete zde.

Jak na soutěž, která v této podobně s velkým ohlasem proběhla už v předchozích dvou letech a která i letos měla u žáků veliký úspěch, pohlíží ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Ing. Lubomír Bureš: „Finálové kolo naší soutěže vykouzlilo ve tvářích mladých hasičů úplně stejné nadšení a odhodlání jako u těch, kteří pro ně soutěž každoročně připravují. Soutěžní týmy si užily dnešní den a pro mě jsou vítězové všichni. Zvláštní poděkování však patří dospělému vedení jednotlivých týmů.“.

Výběr fotek naleznete v naší fotogalerii a všechny fotky ze soutěže jsme uložili na tento odkaz.

 

vytisknout  e-mailem