HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Preventivně výchovná činnost

Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky a HZS krajů vyhlašují každoročně výtvarné nebo literární soutěž pro děti. V roce 2012 to byla výtvarná soutěž s názvem „Nový kabát pro 112“. Soutěž byla vyhlášena v souvislosti s připomenutím Evropského dne tísňového volání, který připadá na 11. února. Přestože se Česká republika má v této oblasti čím pochlubit, systém fungování linky 112 včetně technologie patří mezi evropskou špičku, chybí tísňové lince 112 jednotné logo. Najít nové logo byl úkol pro všechny soutěžící.
roce 2013 v rámci Evropského dne linky 112 vyhlásilo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky literární soutěž s názvem „Dávají za nás ruku do ohně“ na téma 112 v textu, 112 ve verších. Děti musely vytvořit báseň, rýmovačku, povídku, pohádku nebo novinový článek, sloupek či fejeton. O tom, že se děti z našeho kraje tohoto úkolu zhostily opravdu poctivě, svědčí šest výborných umístění v celostátním kole!
"Hasiči, jak je možná neznáte" byl název další soutěže vyhlášené Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky v roce 2014. Jejím cílem bylo přiblížit a představit takovou práci hasičů, která přímo nesouvisí s výjezdovou činností, ale která je neméně důležitá jak pro bezpečnost občanů, tak jako podpora pro lepší a kvalitnější služby poskytované hasiči. K představení práce "nevýjezdových" hasičů mohou soutěžící využít nejen popis, ale například i nákres nebo ilustrační fotografii.

vytisknout  e-mailem