HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Preventivně výchovná činnost u HZS Zlínského kraje

Hasík CZ - vzdělávání v oblasti požární prevence a ochrany obyvatelstva

V současné době pravděpodobně nejpropracovanější program systematické výchovy děti v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva, Jeho princip spočívá v předávání informací dětem samotnými hasiči, kteří znají problematiku požárů, dopravních nehod, ochrany obyvatelstva apod. nejlépe. Tito hasiči jsou během úvodního kurzu důkladně proškoleni, poté následuje praxe na školách. Po praktickém otestováníí získaných dovedností následuje přezkoušení ze strany lektorů občasnkého sdružení Citadela Bruntál a dětského psychologa. Úspěšní absolventi dostávají certifikát a stávají se hasiči-instruktory. Takto ve dvojicích již samostatně působí na školách.

Drak HASÍK, symbol programu (a PVČ ve Zlínském kraji obecně). Doprovází dvojici hasičů-instruktorů při návštěvách dětí ve školách.

Několik základních OTÁZEK a ODPOVĚDÍ k programu Hasík ve Zlínském kraji.

Pro koho je program Hasík určen?   Docházíme za dětmi do 2. a dále pak 6. tříd základních škol. Na prvním stupni probíhá výuka formou hravé diskuze. Na druhém již není tak hravá a děti dostávají mnohem širší penzum znalostí, například i z oblasti ochrany obyvatelstva.

Je program zpoplatněn?   Ne. Celý program je ze strany HZS kraje poskytován zdarma.

Jak dlouho již takto hasiči za dětmi docházejí?   Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje se k programu připojil v roce 2009.   V současné době k raji působí téměř šest desítek hasičů-instruktorů. Abychom mohli pokrýt všechny školy ve Zlínském kraji, musel by být jejich počet téměř dvojnásobný. Důležité je rovněž uvědomit si, že hasiči za dětmi do škol v převážné míře docházejí ve svém osobním volnu (mimo výkon služby). Historii samotného programu můžete shlédnou na stránkách programu: www.hasik.cz

vytisknout  e-mailem