HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzpomenout si v nouzi na to správné číslo může být problém

Nejdůležitější pro poskytnutí včasné a účinné pomoci, abychom se o události dozvěděli. V České republice funguje několik tísňových linek, z nichž "nejmladší" je jednotné evropské číslo tisňového volání 112, jehož příjem zajišťuje ze zákona právě Hasičský záchranný sbor České republiky.

Vzpomenout si ale někdy na toto číslo může být problém, především pro děti. Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje vydal edici reflexních pásek, které právě číslo 112 nesou. Díky takovým páskám budou děti lépe vidět a v případě zpozorování mimořádné události budou moci bez váhání přivolat pomoc.

 

IMG_0010.jpg

 Něco k samotným reflexním páskám

Samonavíjecí pásky je možné umístit například na ruku, nohu, batoh, kolo apod. Jsou potaženy páskou s kombinovanými retroreflexními a fluorescentními vlastnostmi. Zjednodušeně řečeno, jejich nositel je viditelnější ve dne i v noci. Za snížené viditelnosti tak řidič zpozoruje překážku mnohem dříve, než když je třeba oblečena pouze v tmavém oblečení. Podobné reflexní pásky používáme na hasičských ochranných oděvech i my.

Kde se veřejnost bude moci s páskami setkat?

Tyto pásky budeme rozdávat především dětem na akcích preventivně výchovného charakteru, které pořádáme či se jich účastníme. A takových akcí bude letos opět několik, stačí pozorně sledovat naše webové stránky. 

 

vytisknout  e-mailem