Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bilaterální spolupráce a jiné mezinárodní organizace

Odbor civilní nouzové připravenosti a strategií funguje v rámci MV-GŘ HZS ČR rovněž jako koordinační místo pro mezinárodní spolupráci a zajišťuje veškerou administrativu spojenou se služebními cestami do zahraničí a přijetím zahraničních delegací. 

Bilaterální spolupráce je nejvíce realizována se sousedními státy a dalšími státy EU. Se všemi sousedními státy, Francií a Maďarskem jsou podepsány smlouvy o spolupráci a s dalšími 15 státy jsou podepsány Memoranda o porozumění.

Do působnosti odboru civilní nouzové připravenosti a strategií spadá také vysílání styčných důstojníků do mezinárodních organizací. Jeden styčný důstojník působí na Stálé delegaci při NATO, druhý vyslaný pracuje v evropském středisku pro odezvu na mimořádné události (ERCC).

Každoročně je zpracováván plán zahraničních služebních cest a přijetí a ten je na konci roku v návaznosti na jeho realizaci vyhodnocován.

V neposlední řadě zajišťuje odbor civilní nouzové připravenosti a strategií spolupráci s následujícími mezinárodními organizacemi:

Zpět

vytisknout  e-mailem