HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Účast Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy při veřejných akcích - Podmínky účasti

Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy (dále jen „HZS HMP“) se účastní veřejných akcí, které souvisejí s činností HZS nebo celého Integrovaného záchranného systému a dále akcí určených dětem, jako je např. Mezinárodní den dětí, akce pro domovy dětí, akce Jedličkova ústavu.
Pro jeden subjekt zajišťuje HZS HMP svou účast zpravidla při jedné akci ročně.
HZS HMP se neúčastní akcí pořádaných politickými stranami a uskupeními a akcí, při kterých je vybíráno vstupné.
Dále se neúčastní akcí, při kterých v předešlém ročníku nebyla ze strany pořadatele zajištěna dostatečná účast a výjezd jednotky/jednotek požární ochrany tak byl pro HZS HMP z hlediska ekonomického i personálního velmi neefektivní a současně bez jakéhokoli přínosu v oblasti preventivně výchovné činnosti.
Příslušníci oddělení ochrany obyvatelstva zajišťující preventivně výchovnou činnost (se stánkem pro preventivně výchovnou činnost) se účastní akcí na venkovních prostranstvích v období od 15. dubna do 30. září. V ostatním období probíhá preventivně výchovná činnost ve vnitřních prostorách hasičských stanic, případně jiných subjektů.
Subjekt, který si vyžádal účast HZS HMP při své akci, zajišťuje pro příslušníky:
  • sociální zařízení v místě konání akce,
  • při akci v délce trvání do 5 hodin pitný režim,
  • při akci v délce trvání nad 5 hodin pitný režim a stravu.
V případě, že pořadatel nemůže zajistit stravu, má HZS HMP právo přerušit akci na dobu nezbytnou pro její zajištění.
HZS HMP si vyhrazuje právo odmítnout účast na akci, i při splnění všech podmínek ze strany pořadatele, jestliže se v daném termínu koná více akcí najednou.
K žádosti o účast HZS HMP na pořádané akci, za výše uvedených podmínek, vyplňte prosím přiložený dotazník a zašlete ho na adresu ludka.palzerova (zavináč) hzscr.cz .

vytisknout  e-mailem