HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výcvik týmu posttraumatické péče

(06.11.2023) aneb agresivní osoba na místě zásahu. 

Profesionální hasiči, kteří jsou členové týmu posttraumatické péče HZS Zlínského kraje, se začátkem listopadu na Vsetínsku zúčastnili ve spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje výcviku, zaměřeného na zvládání rizikových situací, ve kterých může dojít ke konfrontaci či dokonce útoku osob na zasahující členy IZS. Během několika modelových situací tak měli hasiči možnost vyzkoušet si své reakce v podmínkách, kdy se snaží poskytnout pomoc a zároveň musí dbát i o bezpečí dalších osob a ostatních zasahujících hasičů. Při této odborné přípravě v roli figurantů a instruktorů byli zástupci Policie ČR, kteří tak do výcviku přenesli své zkušenosti z praxe.

4.jpg
 

Tým posttraumatické péče se skládá z hasičů, vyškolených v poskytování psychosociální pomoci a podpory osobám zasaženým mimořádnou událostí. Jeho členové často poskytují pomoc při dopravních nehodách, požárech a dalších mimořádných událostech.

Velmi často je situace u mimořádných událostí napjatá a plná emocí. Cílem výcviku tak bylo vyzkoušet si postupy v případě narušení místa zásahu agresivní osobou, přičemž je nutná úzká spolupráce hasičů a policistů.

Děkujeme policistům za skvělou spolupráci a cenné zkušenosti.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem