HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž nejtvrdších hasičů provázelo extrémně teplé počasí

(13.9.2016) 16. ročník soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v disciplínách TFA – Zámecká věž 2016. 

Velké náměstí v centru města Kroměříže se dnes stalo dějištěm sportovního zápolení profesionálních a dobrovolných hasičů z celé republiky.  Celkem 65 „nejtvrdších“ hasičů se postupně postavilo na start soutěže v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije). Tato soutěž byla součástí Českého poháru v disciplinách TFA.

Po slavnostním zahájení, kterého se mimo jiných zúčastnili i ředitel HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, starosta krajského sdružení hasičů ČMS Ing. Josef Bernátík a místostarosta města Kroměříže Marek Šindler, vyrazili první soutěžící na dráhu rozdělenou do čtyř úseků. Tři byly situovány na Velkém náměstí, čtvrtý úsek, který museli všichni absolvovat,  byl „zlatý hřeb“ tohoto závodu – výběh schodiště věže arcibiskupského zámku. Hasiči bojovali o medaile ve třech věkových kategoriích a soutěži družstev (výsledky jsou v přiložených souborech). Mimo nástrah trati se všichni soutěžící museli vyrovnat i s extrémně teplým počasím, které na území kraje panuje v posledních dnech.  I přes tuto komplikaci předvedli všichni soutěžící výkony, které vzbuzovaly obdivné reakce v řadách přihlížejícím divákům.

Soutěžící ale nebyli jediní, kteří museli snášet extrémní teplo. Na rozpálené ploše náměstí se po celý den pohybovali také rozhodčí, organizátoři a profesionální hasiči technické čety. Jim také patří poděkování za bezproblémový průběh celé akce.

Závěrem připomeneme, že soutěž pořádaly Hasičský záchranný sbore Zlínského kraje, Město Kroměříž (osobní záštita starosty města), Česká hasičská sportovní federace, Sportovní klub Hasiči Zlín a SH ČMS – krajské sdružení hasičů Zlínského kraje.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem