HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Extrém 2 byl opět extrémní

Pátek, 6. října 2023 – Účastnili jsme se speciálního metodického výcviku složek IZS s názvem Extrém 2. Akce navazovala na podobné výcviky z doby před covidem. 

V uplynulých dnech se na Znojemsku uskutečnila akce, která se zakládala na těsné spolupráci Policie ČR, Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a našeho sboru a to nejen v rovině organizační, ale především v samotném provedení výcviku.

Na čtyřech stanovištích čekaly posádky všech zmíněných složek IZS situace, se kterými se v extrémních případech skutečně můžeme setkat. Posádky čelily střelbě, agresivitě, plamenům, horku a terénním překážkám a současně musely poskytovat první pomoc, likvidovat požár, transportovat zraněné nebo resuscitovat.Extrém 2 (7).JPG

Celý den takto jednotky rotovaly na jednotlivá stanoviště a čelily utajeným scénářům, které se mnohdy dál rozvíjely podle aktuální situace. Po ukončení akce vždy následoval debrífing, který situaci rozebral a účastníci mohli vzájemně sdílet získané zkušenosti.

Výcvik posloužil nejen k nabytí nových zkušeností a poznatků, ale také k prohloubení spolupráce mezi příslušníky různých složek.

Kompletní fotoalbum najdete v tomto odkaze

 Extrém 2 (24).JPG

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje  

vytisknout  e-mailem