HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Téměř tři desítky zásahů hasičů si vyžádala likvidace následků přívalového deště na Frýdecko-Místecku

Od středy 24. srpna 2022 večer až do ranních hodin následujícího dne zasahovali hasiči u 27 událostí spojených s odstraňováním následků přívalového deště, který zasáhl převážně Frýdecko-Místecko. 

Postupný nárůst zásahů přišel po dvacáté hodině večer, déšť zasáhl z velké části obec Střítež, Třanovice a okolí. Během velmi krátké doby se na 1. stupeň povodňové aktivity dostaly řeky Lučina v Domaslavicích a na 2. stupeň povodňové aktivity Stonávka v Hradišti.

V Hradišti jsme se spolu s policisty připravovali na evakuaci osady v ulici K Brodu, voda tam však poměrně rychle přestala stoupat. Hasiči prověřili stav zatopených objektů i osob uvnitř, zajistili brod a most přes řeku proti vstupu a ve spolupráci s energetiky zkontrolovali  před obnovením elektrické energie jednotlivé rozvaděče.

V drtivé většině případů převažovalo čerpání vody ze zatopených sklepů či lagun, dvakrát hasiči odstraňovali padlé stromy.

Od půlnoci již na území Moravskoslezského kraje nedosáhl žádný vodní tok žádného stupně povodňové aktivity. Ještě po šesté hodině ráno odčerpávaly jednotky např. sklep v novostavbě v Lučině. 

U žádného zásahu neevidujeme žádné zranění.

Odkazy do noveho okna

voda_FM_2

voda_FM_2 

Detailní náhled

voda_FM_1

voda_FM_1 

Detailní náhled

voda_FM_3

voda_FM_3 

Detailní náhled

voda_FM_4

voda_FM_4 

Detailní náhled

voda_FM_5

voda_FM_5 

Detailní náhled

voda_FM_6

voda_FM_6 

Detailní náhled

voda_FM_7

voda_FM_7 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem