HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Územní odbor Opava

Územní odbor Opava
Těšínská 39
746 01, Opava
sekretariat.op (zavinac) hzsmsk.cz
+420 950 745 011

Ředitel územního odboru
plk. Ing. Kamil Pastuszek
telefon: +420 950 745 011
e-mail: sekretariat.op (zavinac) hzsmsk.cz
 

Těšínská 39stanice Opava
746 01 Opava

Tel.: 950 745 011
Velitel stanice : mjr. Ing. Petr Serafin
Evidenční číslo : JPO - 815010

 Historie stanice, založení

Stanice byla založena 23. 4. 1945 na Radniční ulici. V roce 1967 byla stanice přestěhována do nové požární zbrojnice na ulici Těšínské. Areál stanice byl v roce 1972 zmodernizován a v roce 1991 byla vybudována nová lezecká věž. V letech 1997-1999 byla provedena nástavba požární stanice a stanice získala svou současnou podobu.

Hasební obvod stanice

Branka u Opavy, Bratříkovice, Budišovice, Dolní Životice, Háj ve Slezsku, Hlavnice, Hlubočec, Hněvošice, Holasovice, Hrabyně, Hradec nad Moravicí, Chlebičov, Chvalíkovice, Jezdkovice, Kobeřice, Kravaře, Litultovice, Mikolajice, Mladecko, Mokré Lazce, Neplachovice, Nové Sedlice, Oldřišov, Opava, Otice, Pustá Polom, Raduň, Rohov, Slavkov, Služovice, Stěbořice, Strahovice, Sudice, Štáblovice, Štěpánkovice, Štítina, Třebom, Uhlířov, Velké Heraltice, Velké Hoštice, Vršovice.

V hasebním obvodu kromě několika měst s panelovou zástavbou převažuje zástavba rodinných domků v menších obcích. Specifickými objekty jsou Rehabilitační ústav a Ústav sociální péče v Hrabyni s velkou koncentrací osob s omezenou schopností pohybu.

Na několik desítek objektů je zpracována Dokumentace zdolávání požáru (DZP). V hasebním obvodu stanice jsou podniky zpracovávající hořlavé materiály, z největších a nejvýznamnějších jsou IVAX, a.s. a Balakom, a.s.

Nejvýznamnějšími výrobními podniky jsou dále Ostroj Opava, a.s., Brano, a.s., Model obaly, a.s., Kappa Žimrovice, s.r.o. a Opavia - LU, a.s. Opava se vyznačuje hustou sítí dvanácti supermarketů a hypermarketů.

Opavsko je zemědělská oblast. Velkou část zásahů tvoří požáry polních a lesních porostů. Časté jsou taktéž zásahy při dopravních nehodách.

vytisknout  e-mailem