HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár kalové nádrže

Včera v 18:38 hodin přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje informaci o požáru v areálu ČOV v Liberci, Londýnské ulici. Operační důstojník na místo postupně povolal jednotky z druhého stupně požárního poplachu. 

Jednalo se o požár obložení a střešní konstrukce u nadzemní nádrže obsahující kaly a zbytkový metan. Velitel zásahu nejprve nasadil jeden vodní proud pro hašení a dva vodní proudy pro ochlazování nádrže. Po dojezdu dalších sil a prostředků byly nasazeny celkem čtyři vodní proudy pro hašení, dva automobilové žebříky a také hasící a řezací zařízení CCS Cobra ze stanice HZS Tanvald. Hasiči v dýchacích přístrojích postupně rozebírali konstrukci opláštění nádrže a vyhledávali ohniska požáru. Plnění tlakových lahví probíhalo na pracovišti chemické služby stanice HZS Liberec, voda pro hašení byla dodávána z místní hydrantové sítě. Velitel zásahu nahlásil lokalizaci ve 23:16 hodin a postupně odesílal jednotky na základny. Místní jednotce JSDHO Liberec – Růžodol I byla nařízena dohlídka do ranních hodin.

Dnes v 8:00 hodin ráno se jednotky na místo události vrátily, provedly závěrečný průzkum, dohašení skrytých ohnisek a úklid materiálu. Velitel zásahu nahlásil likvidaci v 10:30 hodin.

Příčina vzniku je v šetření vyšetřovatelů příčin požárů. Předběžná výše škody činí 500 000 Kč a uchráněné hodnoty zejména na sousední nádrži jsou 6 000 000 Kč. Událost se obešla bez zranění.

Na místě zasahovaly jednotky ze stanice HZS Liberec, Jablonec nad Nisou a Tanvald, dále JSDHO Liberec – Machnín, Liberec – Růžodol I, Stráž nad Nisou, Liberec – Krásná Studánka, Liberec – Vratislavice nad Nisou, Liberec – Karlinky a Chrastava. 

npor. David Kořínek, DiS., zastupující tiskový mluvčí

Foto: HZS Libereckého kraje

Požár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV LiberecPožár ČOV Liberec

vytisknout  e-mailem