HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Letečtí záchranáři vzlétají častěji než v uplynulých letech

Pátek, 24. dubna - HZS Jihomoravského kraje má ve službě hasiče-letecké záchranáře, kteří využívají vrtulník Policie ČR.  V letošním roce je počet jejich zásahů nadprůměrný. 

Vrtulník BELL 412 Letecké služby Policie ČR je dislokován na letecké základně Brno-Tuřany a ve službě se na něm pravidelně střídá 24 leteckých záchranářů HZS Jihomoravského kraje. Jejich operační rádius pokrývá nejen Jihomoravský kraj, ale také Vysočinu, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Pardubický kraj.

IMG_0772 (1).jpgV letošním roce je počet jejich nasazení nadprůměrný. K 23. dubnu evidujeme již 13 vzletů vrtulníku. Z toho v osmi případech zasahovali letečtí záchranáři u požáru a pětkrát se jednalo o záchranu osob (z výšky, vody, nepřístupného terénu apod.)

Letošním rekordem jsou pak tři vzlety během jednoho dne, kdy jihomoravští letečtí záchranáři zasahovali při hašení požárů na Vysočině.

Nárůst počtu těchto zásahů je patrný při srovnání s uplynulým rokem, kdy bylo za celý rok 22 vzletů a z toho v šesti případech se jednalo o požár porostu. V roce 2018 zasahovali letečtí záchranáři v 21 případech.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK

Odkazy do noveho okna

IMG_0772 (1)

IMG_0772 (1) 

Detailní náhled

IMG_0767 (1)

IMG_0767 (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem