HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ostravští hasiči-lezci cvičili na 60 metrů vysoké chladicí věži

Při skutečných zásazích zachraňuji lidi i zvířata z výšeč či hloubek. 

Záchrana zraněné osoby z výšky byla námětem úterního cvičení (24.4.2012) hasičů-lezců ze stanice Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) v Ostravě-Porubě na chladicí věži v Třebovicích z výšky šedesáti metrů.
cvicenilezcichladicivezTrebovice (4).jpg
 
Protože kolem žebříků na věži jsou ochranné klece, není možné snést zraněného (nebo s ním sejít) jinak než pomocí lezecké techniky. Porubští profesionální hasiči proto spustili figuranta dolů v sedacím evakuačním postroji "triangl", a to jednou ve volném prostoru a jednou v prostoru kolem výstupového žebříku. Nosítka hasiči-lezci tentokrát nepoužili, ale záchrana zraněného by byla možná i s nimi.
 
HZS MSK má nejméně jednu lezeckou skupinu v každém svém územním odboru (okrese) Moravskoslezském kraje. Hasiči-lezci zachraňují osoby ze střech domů i stavebních jeřábů, tedy z výšek i hloubek. Vyjíždějí také k srnám a psům a jiným zvířatům, uvízlým v odkrytých kanálech, studnách či na staveništích. Čas od času zamíří i do Beskyd, aby tam ze stromů zachraňovali paraglidisty.
 
Další foto z HZS MSK je na: http://www.pozary.cz/clanek/54407-ostravsti-hasici-lezci-cvicili-na-60-metru-vysoke-chladici-vezi/

 

vytisknout  e-mailem