HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den požární bezpečnosti v Moravskoslezském kraji navštívily tisíce lidí

Otevřeno bylo např. 21 z 22 stanic HZS MSK 

Několik tisíc lidí navštívilo akce pátečního (13.4.2012) Dne požární bezpečnosti (DPB) v Moravskoslezském kraji, který připravili jak profesionální, tak dobrovolní hasiči. Šlo hlavně o 21 otevřených stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), dvě taktická cvičení (v Litultovicích na Opavsku a Ostravě-Krásném Poli) či bezplatný vstup do Hasičského muzea města Ostravy.
DPB2012_Hrabyne (30).JPG
 
 
Den požární bezpečnosti vyhlašuje již od roku 2000 v celé republice Česká asociace hasičských důstojníků, a to vždy jednou ročně, pokud možno na „šťastný“ pátek třináctého. Cílem je soustředit do jednoho dne preventivní akce, které profesionální hasiči připravují a uskutečňují v průběhu celého roku. Tím chtějí záchranáři hlavně varovat před požáry a jejich negativními důsledky pro životy a zdraví lidí i jejich majetky. A hasiči v Moravskoslezském kraji tento cíl rozhodně neodbyli – ani letos...
 
Například pět stanic HZS MSK v okrese Karviná, otevřených pro veřejnost, navštívilo během pátku třináctého bezmála 1500 osob, hlavně dětí. U stanice v Karviné jde o počet za poslední tři dny, protože Den požární bezpečnosti musel být protáhnut kvůli enormnímu zájmu ze strany základních a mateřských škol.
 
Na několik stovek se dá počítat také návštěvnost na třech stanicích v okrese Frýdek-Místek, když dvě stanice (Frýdek-Místek a Třinec) musely být kvůli velkému zájmu školních kolektivů otevřeny po čtyři dny již od povelikonočního úterý.
 
Páteční bezplatný vstup do Hasičského muzea města Ostravy využily čtyři desítky malých a velkých návštěvníků.
 
DPB vyvrcholil v pátek vpodvečer takticko-propagačním cvičením na ZŠ v Ostravě-Krásném Poli, do něhož se zapojilo sedm jednotek dobrovolných hasičů z okresu Ostrav-město a jednotka HZS MSK ze stanice Ostrava-Poruba. Pomocí automobilového žebříku z HZS MSK bylo při simulovaném požáru evakuováno osm dětí a učitel, desátý figurant (školák) byl transportován ze zadýmené školní budovy po schodech na nosítkách.
 
Hasiči si vyzkoušeli dálkovou dopravu vody ze vzdálenosti 400 metrů. Počínání hasičů sledovaly v areálu školy i v okolí více než tři stovky školáků, pedagogů i dalších zájemců o cvičení.
 
V souvislosti se dnem bezpečnosti byly v několika okresech Moravskoslezského kraje také rozmísťovány letáky za stěrače automobilů neukázněných řidičů, Kteří svými zaparkovanými vozidly bránili v průjezdu hasičské techniky, zejména na úzkých komunikacích sídlišť. Na Bruntálsku kontrolovali hasiči zdroje požární vody, mj. i hydranty.

vytisknout  e-mailem