HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ÚO Brno-město

Vítejte na stránkách Územního odboru Brno-město, Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. 

IN MEMORIAM

Den 8. ledna 2002 se stal pro brněnské hasiče černým smutným dnem. Ve večerních hodinách byl na OPIS HZS JmK ohlášen požár objektu herny a kasina na ulici Nádražní. Na místo vyjíždí jednotka z CPS Brno - město. Při cestě k zásahu si hasiči připomínají co bude nutno provést po příjezdu na místo zásahu a netuší, že se tento zásah stane pro dva kamarády osudným.

Po příjezdu na místo zásahu velitel družstva npor. David Kožuský nařídil dle získaných informací provést průzkum se zaměřením na nalezení pohřešované osoby nacházející se v hořícím objektu. Do své průzkumné skupiny zařadil stržm. Jaroslava Gargulu a vydal se na průzkum. Při snaze zachránit ohroženou osobu došlo k nenadálému celkovému vzplanutí plynů a následnému usmrcení obou zachránců i hledané osoby.

Npor. David Kožuský se narodil dne 19.4.1969. Před deseti lety nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru města Brna. Svou pílí a sobě vlastní snahou se vypracoval na velitele družstva. Byl zapojen do činnosti lezeckého družstva. V jeho osobě ztrácejí jeho kolegové nejenom dobrého velitele, ale i výborného kamaráda a jeho rodina starostlivého a chápajícího otce.

Nstržm. Jaroslav Gargula se narodil 10.6.1973. Nastoupil k Hasičskému záchrannému sboru města Brna v roce 2000. Pracoval jako hasič ve směně a aktivně se zapojoval do veškeré činnosti směny. V loňském roce se přihlásil po vzoru svého otce ke studiu na SOŠ PO MV ČR ve Frýdku-Místku. Studiem si chtěl zvýšit svoji odbornou kvalifikaci pro práci u HZS. Taktéž v Jaroslavu Gargulovi ztrácí spolupracovníci dobrého kamaráda a rodina, kterou před nedávnem založil, hodného a přívětivého manžela.

Za svoji statečnost prokázanou při zásahu byli oba příslušníci JmK UO Brno-město vyznamenáni ministrem vnitra medailí " ZA STATEČNOST ", npor. David Kožuský byl mimořádně povýšen do hodnosti kapitán in memoriam, nstržm. Jaroslav Gargula byl mimořádně povýšen do hodnosti poručík in memoriam.

david_kozusky.jpg

jaroslav_gargula.jpg

vytisknout  e-mailem