Školní a výcvikové zařízení HZS ČR  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Brno - 19.3.2013 - sněhová kalamita

V souvislosti se sněhovou kalamitou byla dne 18.3.2013 v nočních hodinách vybraným příslušníkům Jednotky ŠVZ HZS ČR středisko Brno nařízena služební pohotovost na pracovišti. 

Z místa zásahuZ místa zásahu
Dne 19.3.2013 v 00.16h vyslalo KOPIS JmK naši jednotku k technické pomoci – odstranění stromu blokujícího jízdní pruhy na Staré dálnici v úseku mezi Bystrcí a Žebětínem.
Po splnění úkolu se jednotka přemístila na ulici Veslařskou, kde řešila další dvě události stejného typu. Odstranění stromu padlého na trolejové vedení a dále odstranění ztěžklých větví zaklíněných v trolejovém vedení jsme prováděli ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna a AZ 30 z CPS Brno-Lidická.

Ve stejný den vyslalo KOPIS JmK naši jednotku ještě v 08.36h, tentokrát s výškovou technikou AP 27 Bronto.
Jednalo se o technickou pomoc – odstranění sněhových převisů. Po odstranění sněhu ze střechy základní školy v Brně na ulici Tuháčkova jsme se přemístili na ulici Masarykova k řešení události stejného typu. Zásah proběhl ve spolupráci s Městskou policií Brno, která nám zajišťovala prostor pod plošinou proti nežádanému vstupu jiných osob.
Následně byla Jednotka ŠVZ HZS ČR středisko Brno vyslána do ulice Tovačovského, kde jsme společně s jednotkou BVV (CAS 24) provedli pořezání nalomených větví ze dvou stromů s cílem odstranění nebezpečných stavů.

Další fotografie z místa zásahu najdete ve fotogalerii.


plk. Ing. Radovan Kočí

vytisknout  e-mailem