HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vyprošťovali jsme nákladní vozidlo z potoka

Pondělí, 18. září 2023 – Nákladní automobil se převrátil do potoka. Řidiče jsme museli vyprošťovat. 

V poledne vyslalo naše operačního středisko profesionální a dobrovolné jednotky na dopravní nehodu nákladního automobilu. Vozidlo s kontejnerem, které převáželo dřevěný odpad se převrátilo do potoka u obce Úsobrno. Ve vozidle zůstal zaklíněn řidič, které ho jsme po zajištění ze strany lékaře začali vyprošťovat pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Pomocí páteřové desky jsme osobu vyprostili a předali jej do péče ZZS JMK.

V místě nehody uniklo malé množství provozních kapalin, které hasiči zasypali pomocí plovoucího sorbentu a potok přehradili nornou stěnou. Část úniku hasiči jímali do sudů. Z tohoto důvodu si velitel zásahu povolal na místo zástupce životního prostředí a Lesy ČR.

U události zasahovaly tři profesionální jednotky ze stanice Blansko, Boskovice a Brno-Lidická, dvě dobrovolné jednotky z obce Velké Opatovice a Úsobrno. K zásahu byla povolána i mezikrajská výpomoc z centrální stanice Svitavy.

Celý zásah se protáhl na necelých šest hodin, kdy největší dobu vzalo vyproštění nákladního vozu z potoka zpět na komunikaci. Proto byl na místo povolán vyprošťovací automobil ze stanice Brno-Lidická a automobilový jeřáb ze Svitav.

Štěpán Komosný, HZS Jihomoravského kraje

Odkazy do noveho okna

NA_Úsobrno (1)

NA_Úsobrno (1) 

Detailní náhled

NA_Úsobrno (2)

NA_Úsobrno (2) 

Detailní náhled

NA_Úsobrno (3)

NA_Úsobrno (3) 

Detailní náhled

NA_Úsobrno (4)

NA_Úsobrno (4) 

Detailní náhled

NA_Úsobrno (5)

NA_Úsobrno (5) 

Detailní náhled

NA_Úsobrno (6)

NA_Úsobrno (6) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem