HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Večerní nehody zastavily provoz na dálnici D2

U nehod s vážnými následky zasahovaly profesionální a dobrovolné jednotky na D2 na Břeclavsku. Dálnice byla po dobu zásahu ve směru na Bratislavu uzavřena. 

K první nehodě vyjížděly tři jednotky krátce po devatenácté hodině. Na 38. km dálnice havarovala dodávka. Její řidič nejevil v době příjezdu první jednotky známky života. Hasiči řidiče bez použití speciálního nářadí vyprostili a ihned zahájili resuscitaci, ve které pokračovali do příjezdu záchranné služby. I přes maximální snahu všech zasahujících lékař později konstatoval u řidiče smrt.

O necelou hodinu později jsme na tísňové lince přijali informaci o střetu tří kamionů na 35. km dálnice D2. K místu události zamířili hasiči z celkem šesti jednotek. Ve značně zdeformované kabině jednoho z kamionů se nacházel zaklíněný řidič. Pomocí dvou vyprošťovacích sad a za neustálé spolupráce s výjezdovou skupinou záchranné služby hasiči řidiče po necelé hodině vyprostili. K dalšímu ošetření byl řidič do nemocnice přepraven leteckou záchrannou službou.

Dálnice byla ve směru na Bratislavu po dobu zásahu v místě nehody uzavřena.

Filip Venclovský
filip.venclovsky@firebrno.cz

vytisknout  e-mailem