HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V noci jsme zasahovali u vážných nehod

Čtvrtek,  8. srpen 2019 - V noci ze středy na čtvrtek vyjížděli hasiči ke dvěma  vážným dopravním nehodám. Krátce před půl dvanáctou jsme přijali informaci o nehodě na D1. Přibližně o 15 minut později se na operační středisko dostala informace o nehodě na Vyškovsku. 

K nehodě na Vyškovsku vyjely profesionální jednotky z Vyškova a Slavkova u Brna. U Komořan havarovalo osobní auto vedle mostní konstrukce. Hasiči z vozu vyprostili řidiče, který však svým zraněním na místě podlehl. Zásah hasičů trval do jedné hodiny.

Delší zásah čekal jednotky na 183. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Dodávka tam čelně havarovala do zadní části návěsu kamionu. Prvotní informace o požáru po dopravní nehodě se nepotvrdila. Operační středisko na místo vyslalo jednotky HZS z Rosic a brněnských stanic BVV a Lískovec.  

Řidič dodávky byl v kabině zaklíněný a lékař záchranné služby oznámil jeho úmrtí. Hasiči místo nehody nasvětlili a po vyšetření nehody vyprostili tělo řidiče. Následně pomohli s úklidem vozovky. Dálnice byla ve směru na Brno zastavená a policie odkláněla provoz. Tak tomu bylo i v době odjezdu poslední jednotky ve 2.18 hodin.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

vytisknout  e-mailem