Předcházíme rizikům

Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání

Hlavní menu

V našich řadách jsou úspěšní sportovci

Úterý, 12. září 2023 – Začátkem září se náš příslušník Honza Pipiš z hasičské stanice Brno-Líšeň účastnil soutěže Firefighter Combat Challenge (FCC) Slovakia v Trnavě.

FCC vznikla v USA v 80. letech jako důsledek testování nového přetlakového dýchacího přístroje na nejčastěji prováděných úkonech hasičů. Stejně jako v případě soutěže TFA se jedná o simulaci zátěže hasiče v běžných podmínkách zásahu, která představuje kromě soutěžní přípravy také ideální fyzickou přípravu pro běžný výkon služby hasiče.

Honza Pipiš musel na soutěži vyběhnout do 3. nadzemního podlaží, vytáhnout 20 kg hadici na laně. Následovalo seběhnutí z věže, údery kladivem s cílem posunout 75 kg těžké závaží na vzdálenost 1,5 m, slalomový běh, roztažení zavodněného hadicového vedení a sražení terče proudem vody. Poslední činností byl transport 80 kg těžké figuríny do cíle.

Honza nastoupil společně se slovenským kolegou v kategorii dvojic-tandem. Tuto kategorii vyhráli. V kategorii tendem-mix se s Michaelou Zemánkovou umístili na druhém místě a v kategorii štafet vybojoval velmi těsně čtvrté místo s kolegy z Maďarska.