HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pomohla cestou do práce

Čtvrtek, 2. února 2023 – Už jsme vás několikrát informovali o událostech a nehodách, při kterých pomáhali naši příslušníci během svého volna. Pomoc však dokážou poskytnout i naši občanští zaměstnanci. 

Paní Dana pracuje jako mzdová účetní na našem krajském ředitelství. Ve středu ráno jela se svojí dcerou, kterou čekaly přijímací zkoušky na doktorské studium, společně autem do Brna. U Šebrova na Blanensku však jejich jízda nabrala jiných otáček.

Zastavily u vážné dopravní nehody osobního auta a multikáry. Při střetu se zranili dva muži. Jeden z nich zůstal při vědomí zaklíněný v osobním autě. Paní Dana neváhala, vytočila tísňovou linku a informovala o situaci na místě. Potom se jí podařilo dostat do kabiny osobního auta a společně s dalšími lidmi poskytla zraněnému seniorovi první pomoc do příjezdu záchranné služby a hasičů.

Naše jednotka zaklíněného řidiče z vozidla vyprostila a po ošetření posádkou ZZS byli oba zranění odvezeni do nemocnice.

Těší nás, že jsou lidé jako paní Dana a její dcera, kteří i bez speciálního výcviku a vybavení neváhají a poskytnou pomoc, když je potřeba. A dobrou zprávou na konec je fakt, že dcera paní Dany přes všechny ranní peripetie přijímací zkoušky úspěšně složila. 

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK

Odkazy do noveho okna

DN OA a multikáry (5)

DN OA a multikáry (5) 

Detailní náhled

DN OA a multikáry (4)

DN OA a multikáry (4) 

Detailní náhled

DN OA a multikáry (3)

DN OA a multikáry (3) 

Detailní náhled

DN OA a multikáry (2)

DN OA a multikáry (2) 

Detailní náhled

DN OA a multikáry (1)

DN OA a multikáry (1) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem