HZS Jihomoravského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Moderní technologie ve výcviku hasičů

Pondělí, 27. května 2024 – Dne 25. 4. 2024 se uskutečnil Přebor HZS Jihomoravského kraje v poskytování první pomoci. Jednou z disciplín bylo i třídění většího počtu zraněných osob metodou START, které probíhalo nejen reálně s živými figuranty v podobě studentů Vyšší odborné školy zdravotnické z Brna, ale i virtuálně pomocí počítačového programu XVR Simulation. 

Tuto simulaci nám zapůjčila Fakulta bezpečnostního inženýrství, VŠB-TUO. Kombinace virtuálního a reálného třídění je součástí výzkumu našeho příslušníka a současně doktoranda zmíněné fakulty, který se zabývá využitím simulačních technologií u základních složek IZS.

Významným pilířem této spolupráce je i Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze, kde proběhl totožný výcvik s metodou START v první polovině dubna. V tomto případě se ho účastnili studenti posledního ročníku oboru Zdravotnické záchranářství.

Hasiči i budoucí záchranáři poskytli po absolvování cvičení komplexní zpětnou vazbu prostřednictvím dotazníků a lze konstatovat, že více než 96 % z nich považovalo kombinaci virtuálního a reálného třídění za smysluplnou.

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem