Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Známe nejlepší hasičské vtipy a jejich autory

4. 9. 2017 (Michaela Franclová) - Již devátým rokem generální ředitelství HZS ČR organizuje projekt s názvem „Dávají za nás ruku do ohně“. V rámci tohoto projektu děti i dospělí každoročně soutěží ve výtvarných či literárních disciplínách na nejrůznější témata. Společným jmenovatele jsou vždy hasiči a jejich pomoc v každé situaci. 

Letošní téma znělo „Vždy veselí hasiči s ohněm rychle zacvičí. Vtípek o nich napsat zkus, ukaž tak svůj dobrý vkus“. Soutěžící měli napsat nebo nakreslit vtip na hasičské téma

Zadání bylo oproti minulým ročníkům poněkud obtížnější a to se odrazilo i na množství zaslaných příspěvků do soutěže. Proto je nutné ocenit všech 18 škol, které se do soutěže zapojily a též 70 příspěvků zaslaných od dospělých soutěžících.

Odborná porota v čelem s generálním ředitelem HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslavem Rybou vybrala tyto vítěze letošního ročníku.

Kategorie dětí z mateřských škol a jiných předškolních zařízení
Ocenění získala dětská skupina Fafík zřízená Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Kluci a holčičky ve věku 2 a 3 let pod vedením pečujících osob pí. Bedrnové a pí. Pažoutové nám zaslali společné dílko s názvem Vosy na dovolené. Nutno podotknout, že nejmenší účastníci projektu vytvořili rozměrově největší příspěvek ze všech.

Kategorii dětí prvního stupně základních škol
Svá dílka do této kategorie nám zaslalo 56 dětí z 11 českých a moravských škol. Jako nejlepší byly vybrány příspěvky dětí ze 4. A základní školy Karla Václava Raise z Lázní Bělohrad. Vtipy nám zaslala třídní učitelka paní Hana Hlušičková, která řekla: „Jsem moc ráda, že se naše vtipy líbily porotě. Mnoho dětí ze třídy navštěvuje hasičské kroužky a tak mají k problematice hasičů blízko.“

Kategorie žáků druhého stupně základních škol.
Ocenění v této kategorii si zasloužili žáci ze základní školy Hornická v Tachově, konkrétně jde o žákyni Barboru Rosochovou, Simonu Tesařovou, Kateřinu Korešovou, Terezu Kořínkovou, Dominiku Besmákovou, Adélu Eidelpesovou a Adélu Bobkovou.

Kategorie tvořiví dospělí
Díky České unii karikaturistů, která informovala své členy o soutěži na téma nejlepší hasičský vtip, byly letošní příspěvky opravdu vysoké kvality a porota měla nelehký úkol s výběrem vítězů. Ceny si odnesli (bez přesného určení pořadí):Zdeněk Mareš, Pavel Rychtařík a Tomáš Truneček.

Kategorie dobrovolných a profesionálních hasičů
Hasiči se pro samou práci neúčastnili letošního ročníku soutěže v tak hojném počtu jako předchozí roky. O to více je nutné vyzdvihnout nasazení Jana Majera, který poslal do soutěže neuvěřitelných 26 příspěvků. Pan Majer pracoval 38 let jako profesionální hasič a již 44 let je hasičem dobrovolným. Oceněný k tomu podotkl: „Hasičský život je stále plný humorných situací. Stačí jen pozorně naslouchat, dívat se a porovnávat se životem.“ K dalším oceněným patřil Zdeněk Prošek a Radek Kislinger.

Děkujeme všem, kteří se soutěže o nejlepší hasičský vtip účastnili a poslali nám své příspěvky. V únoru příštího roku se můžete těšit na již desátý ročník soutěže. Podrobnější informace budou uveřejněny na webových stránkách HZS ČR (hzscr.cz).

Garant projektu: Ing. Michaela Franclová, michaela.franclova@grh.izscr.cz

Ukázky z oceněných prací viz příloha.

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142

Odkazy do noveho okna

ZŠ I. LB

ZŠ I. LB 

Detailní náhled

vtip_majaky

vtip_majaky 

Detailní náhled

Rychtařík - hadohydrant

Rychtařík - hadohydrant 

Detailní náhled

Hasiči17 002

Hasiči17 002 

Detailní náhled

Nizky tlak

Nizky tlak 

Detailní náhled

Hasičihadice

Hasičihadice 

Detailní náhled

vtip - digitalizace ve sboru.xnbak

vtip - digitalizace ve sboru.xnbak 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem