Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zajištení spojení príslušníku jednotek požární ochrany v prostorove rozsáhlých objektech

V první cásti práce bylo pro dosažení cíle nezbytné stanovit požadavky taktiky zásahu HZS CR a podmínky praktického použití systému. Bylo zapotrebí urcit predpoklady pro zavedení systému do taktiky. Bylo duležité zhodnotit, nakolik bude taktika dotcena. Pro zjištení predpokladu byla podstatná fakta o koncových prvcích a jejich možnostech, komunikacních kanálech, režimech sítového spojení a o problematice analogového a digitálního prenosu. Z obecného zhodnocení taktiky použití radiostanic vyplývá stanovení požadavku pro potrebné spojení a komunikaci. V druhé cásti práce bylo vycházeno z techto požadavku. Následuje predstavení a funkcní popis speciálních systému a jejich zhodnocení. 

 

 

 

MORAVEC, J.: Zajištení spojení příslušníků jednotek požární ochrany v prostorově rozsáhlých objektech , bakalářská práce. Ostrava : VŠB-TU Ostrava, FBI, 2010, 43 s.


Odborné práce z oblasti požární ochrany můžete zasílat ke zveřejnění na adresy webmaster@hzscr.cz a jan.pecl@grh.izscr.cz. Za obsah a jazykovou správnost odpovídá autor. Publikování příspěvků se řídí zásadami pro zveřejňování MV-GŘ HZS ČR.

vytisknout  e-mailem