Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vychází listopadové číslo časopisu 112

4. 11. 2014 (Jaroslav Vykoukal) - V polovině měsíce listopadu vychází předposlední letošní číslo odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva – 112.  

V tematickém bloku požární ochrana analyzujeme náročný zásah záchranářů u zříceného mostu ve Vilémově v okrese Havlíčkův Brod. Neštěstí si vyžádalo čtyři lidské životy. Dále v tomto bloku seznamujeme s novými pravidly kontrolní činnosti na úseku požární ochrany a se specifiky větrání hromadných garáží proudovými ventilátory.
 
V části zaměřené na oblast IZS hodnotíme systém dozimetrického zabezpečení HZS ČR, informujeme o průběhu mezinárodního taktického cvičení jednotek PO z ČR a Polska „Krkonoše 2014“, představujeme ZZS Pardubického kraje, přinášíme druhý díl seriálu věnovaného záchranářské kynologii a zamýšlíme se nad příčinami zbytečných obětí dopravních nehod.
 
Příprava pracovníků zařízení sociální péče v oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení a závěry setkání ředitelů civilní ochrany Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a kandidátských zemí jsou tématy části časopisu orientované na oblasti ochrany obyvatelstva a krizového řízení.
V závěrečném bloku bilancujeme desetiletí provozu hlavního etalonu ionizujícího záření v Olomouci.
 
Příloha časopisu je věnována slavnostnímu předání medailí HZS ČR, udělených u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.

 
Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.
Předplatné a distribuce: Moraviapress, a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.                                   
                                                                           
Jaroslav Vykoukal – šéfredaktor

vytisknout  e-mailem