HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vzpomínka na kolegu nstržm. Dušana Lipovského

V úterý 17. ledna 2023 profesionální hasiči Libereckého kraje uctili památku svého kolegy, nstržm. Dušana Lipovského, který před šestnácti lety dne 18. ledna 2007 přišel o život při zásahu ve Slunečné na Českolipsku. 

„Nadstrážmistr Lipovský zasahoval během řádění orkánu Kyrill, byl povolán k zásahu odklizení spadlého stromu na vozidlo, ve kterém údajně měli být zaklínění lidé. Cestu k zásahu jim komplikovaly popadané stromy, které nejprve musel společně se dvěma kolegy odklidit. Nakonec se ukázalo, že havarované vozidlo s lidmi se na cestě mezi obcemi Slunečná a Kamenický Šenov nenacházelo,“ popisuje událost plk. Ladislav Vakula a doplňuje: „Orkán Kyrill, který tenkrát onu tragickou událost zapříčinil, působil v silných poryvech a jeden z těchto poryvů se stal Dušanovi osudným.“ Profesionálního hasiče zasáhnul padající strom.

Pietní akt se uskutečnil jen kousek od místa, kde k nešťastné události došlo, u dřevěného kříže, který smutnou minulost připomíná. Za Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje se vzpomínkového aktu zúčastnil náměstek ředitele pro IZS a operační řízení plk. Jan Hrdlička, ředitel územního odboru Česká Lípa plk. Ladislav Vakula a vedoucí pracoviště IZS a služeb územního odboru Česká Lípa mjr. Pavel Baláž.

Autor: plk. Mgr. Ladislav Vakula, por. Mgr. Jaroslava Benešová

Příslušníci HZS Libereckého kraje se poklonili památce kolegyPříslušníci HZS Libereckého kraje se poklonili památce kolegy

Vzpomínka na nstržm. Dušana LipovskéhoVzpomínka na nstržm. Dušana Lipovského

vytisknout  e-mailem