Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

USAR tým dnes dostane posilu v podobě dalšího člena

7. 8. 2020 (NS) - Do libanonského hlavního města Bejrútu odletí dnes ve večerních hodinách i český odborník v oblasti krizového řízení plk. Ing. Miroslav Lukeš z HZS Karlovarského kraje. Ten byl Českou republikou nominován a následně zařazen do koordinačního a vyhodnocovacího týmu Evropské unie jako expert. Na místě se bude podílet na koordinaci USAR týmů. 

Plk. Lukeš kromě zkušeností z přípravy na zvládání mimořádných událostí a krizových situací a ze zásahů složek IZS v ČR prošel speciálním výcvikem a nasbíral řadu zkušeností ze zahraničí, např. se podílel na vyhodnocování protipovodňových opatření v Nigérii nebo koordinoval humanitární pomoc na Filipínách po rozsáhlých tropických bouřích (obojív roce 2013). Naposledy působil v mezinárodním koordinačním týmu po zemětřesení v Nepálu v dubnu 2015.

image0.jpeg


Hlavním úkolem týmu expertů je získání detailních informací o situaci v zemi, provedení průzkumu postižených oblastí a komunikace s místními úřady o potřebách v zemi. Na základě těchto informací pak mohou země Evropské unie cíleněji vysílat do postižené oblasti týmy, posílat materiální pomoc a řídit činnost tak, aby pomoc byla co nejefektivnější. EUCP tým také spolu s dalšími orgány mezinárodních struktur, zejména OSN, přispívá v postižené zemi k efektivnější koordinaci a distribuci zahraniční humanitární pomoci.


pplk. Mgr. Nicole Studená
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.studena@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem