Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Srpnové číslo časopisu 112 s metodickou přílohou

31. 7. 2014 (Jaroslav Vykoukal) - V polovině měsíce srpna vyjde letošní osmé číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva 

úvodu informujeme o dotačních programech, na které se váže neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR uplatněná prostřednictvím MV-generálního ředitelství HZS ČR v roce 2015 pro nestátní neziskové organizace.

V části věnované požární ochraně analyzujeme dubnový zásah jednotek PO na rozsáhlý požár galvanovny v Lanškrouně a informujeme o zaměření prevence požárů v odpadovém hospodářství a v recyklačních centrech ve Velké Británii.

V bloku IZS seznamujeme s průběhem cvičení složek IZS a orgánů krizového řízení RAFEX 2014, novou formou odborné přípravy obsluhovatelů motorových pil v jednotce PO a přinášíme ohlédnutí za 5. ročníkem Mezinárodního setkání kynologických týmů USAR odřadů.

Závěry konference Crisis management, připomenutí výročí vzniku Ženevských úmluv, zkušenosti s protipovodňovou ochranou v Jihočeském kraji a prezentace kurzu odborné přípravy pro tajemníky bezpečnostních rad obcí k nácviku činností při povodni, jsou hlavními tématy části zaměřené na oblast ochrany obyvatelstva a krizové řízení.

V časopisu dále naleznete například pohled do zákulisí Hasičských slavností Litoměřice 2014 nebo zpravodajství z červencového mistrovství světa v požárním sportu dorostenců a juniorů ve Svitavách. Vložená příloha obsahuje Metodiku k vydání nařízení kraje, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.

 

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: Moraviapress, a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz  


 

Jaroslav Vykoukal – šéfredaktor


webmaster@hzscr.cz

vytisknout  e-mailem