Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sirény se rozezní k uctění památky příslušníka HZS ČR

28. 8. 2018 (Michaela Franclová) - Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba rozhodl o uctění památky tragicky zesnulého příslušníka Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, nprap. Jiřího Rýznara, který zemřel při plnění služebních povinností v pátek 24. srpna 2018 cestou k zásahu. 

Uctění památky proběhne v pátek 31. srpna 2018 ve 12.00 hodin minutou ticha a v sobotu 1. září 2018 ve 12.00 hodin rozezvučením jednotného systému varování a vyrozumění (tzv. sirén) v Olomouckém kraji. Zvuku nebude předcházet žádné upozornění či doprovodný text. Bude se jednat o souvislý nepřerušovaný tón v délce 140 sekund.  

V pátek se k minutě ticha, kterou za svého kolegu budou držet hasiči po celé České republice, může připojit každý, kdo chce uctít jeho památku. 

Nprap. Jiří Rýznar pracoval u profesionálních hasičů od března 1989. Od roku 1997 působil jako velitel družstva na stanici v Zábřehu. Požární ochraně zasvětil nejen svůj profesní, ale i soukromý život jako dobrovolný hasič u výjezdové jednotky i u občanského sdružení.  

Nprap. Jiří Rýznar byl držitelem medaile „Za věrnost“ II. stupně a Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Jánského za 40 bezpříspěvkových odběrů krve a krevní plazmy. 

Odchodem nprap. Jiřího Rýznara Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje ztratil oblíbeného a zkušeného kolegu, který byl vždy vzorem i autoritou pro ostatní hasiče.  

Čest jeho památce.

Zvukový příspěvek pro média MP3

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem