Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seriál České televize HASIČI je z reálného prostředí a o opravdových hasičích

28. 2. 2019 (Nicole Zaoralová) - Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize pod taktovkou režiséra Jiřího Fedurca u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál s názvem „Hasiči“. 

Nyní se na něj můžete těšit od 6. března každou středu ve 21:55 hodin na programu ČT 2. 

Celý rok byli dokumentaristé s hasiči takřka denně a zaznamenávali, co všechno musí umět, co musí obětovat, co vlastně znamená být hasič a jaké je to žít s přísahou, že pro záchranu ostatních jsou ochotni kdykoliv položit i vlastní život. V mnoha případech se dokumentaristům podařilo zachytit i provázanost profesionálních hasičů s dobrovolnými hasiči na území celého Libereckého kraje.

Šestidílný dokumentární seriál „Hasiči“, který u nás v Libereckém kraji celý jeden rok natáčela Česká televize, byl pro náš sbor velký projekt, který se úspěšně podařilo dotáhnout do konce. Naším cílem bylo dostat práci všech hasičů do středu veřejného zájmu po celé republice a poukázat na odvahu, odhodlání a profesionalitu sborů.“ Říká o seriálu ředitel HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luděk Prudil

Seriál sleduje životy příslušníků v různých služebních zařazeních. Uvidíte, jak vypadá život hasiče, který je ve sboru nováčkem, i toho, který má odslouženo mnoho let. Seznámíte se s prací hasiče lezce, velitele čety, operačního důstojníka i tiskové mluvčí.

"Jsem velmi rád, že konečně vzniknul objektivní seriál o práci hasičů, který nic nepřikrášluje a nic nehraje. Chci poděkovat jak České televizi, tak všem kolegům z HZS Libereckého kraje za jejich snahu, úsilí a obrovské množství času, které natáčení věnovali. Díky patří také rodinám všech, kteří v seriálu vystupují, že dovolili České televizi natáčet s nimi u nich doma. Věřím, že tento dokument ještě zvýší prestiž hasičů v očích veřejnosti a přitáhne další zájemce o toho povolání"  říká genmjr. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR.

vytisknout  e-mailem