Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

S báňskou službou si hasiči rozumí

Ve velice přátelském duchu se neslo setkání s čelními představiteli Českého báňského úřadu, které proběhlo symbolicky v podzemních prostorách MV-generálního ředitelství HZS ČR.  

Delegaci z Českého báňského úřadu přivítal velice netradičně generálmajor Štěpán, když jejímu předsedovi Ivu Pěgřímkovi předal sérii fotografií zachycující požár povrchového rýpadla KU 800, který se stal minulý rok 26. listopadu v lomu Bílina. Při předávání fotografií generálmajor Štěpán uvedl, že záběry této mimořádné události svým způsobem symbolicky zachycují prostor vzájemné spolupráce hasičů a členů báňské služby.
 
V průběhu následujícího jednání obě strany shrnuly dosavadní skvěle fungující spolupráci. Mezi nejzajímavější témata jednání lze zařadit zmínku o možnosti HZS ČR provádět práce s výbušninami v rámci likvidace mimořádných událostí. Je zde na místě připomenout, že je tato problematika ošetřena již platnou metodikou, na jejímž obsahu se shodli jak zástupci MV-generálního ředitelství HZS ČR, tak Českého báňského úřadu.
 
Zástupci Českého báňského úřadu také nabídli možnost využívání databáze jejich střelmistrů. Na závěr setkání se zástupci Českého báňského úřadu mohli seznámit s fungováním operačního střediska GŘ HZS ČR.
 
 
kpt. Bc. Radek Kislinger
tiskový mluvčí
Ministerstvo vnitra-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR
mobil: +420 602 215 142
tel: +420 950 819 944
email: radek.kislinger@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem