Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

PYROS 2023 - aktualizováno

25. 5. 2023 (MF) - Hasičský záchranný sbor České republiky bude ve dnech 24. – 27. května 2023 prezentovat svou činnost na Mezinárodním veletrhu požární techniky a služeb PYROS 2023 v areálu brněnského výstaviště. PYROS je specializovaný veletrh určený především odborníkům z oblasti požární ochrany a integrovaného záchranného systému, který má v České republice dlouholetou tradici. První ročník se konal již v roce 1972. Společně s veletrhem PYROS se ve stejnou dobu konají i IDET – Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky a ISET – Mezinárodní veletrh bezpečnostní techniky a služeb. 

Slavnostního zahájení se zúčastnilo mnoho významných českých i zahraničních hostů. Návštěvníky veletrhu přišli pozdravit náměstek ministryně obrany České republiky Daniel Blažkovec, místopředseda výboru pro obranu Pavel Růžička, Primátorka statutárního města Brna Markéta Vaňková, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Karel Řehka, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Radek Hasala, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR generálporučík Vladimír Vlček, Policejní prezident generálporučík Martin Vondrášek, předseda Státních hmotných rezerv Pavel Švagr, generální ředitel Vězeňské služby ČR generálmajor Simon Michailidis a další.

                         IMG_9416.JPG

Generálporučík Vladimír Vlček ve svém projevu zdůraznil velký význam vzdělávání hasičů v nových technologiích a nutnost modernizace jejich techniky a vybavení Svět se neustále vyvíjí, doba jde velmi rychle kupředu a nové technologie mohou přinášet i nové hrozby, kterým se musí hasiči naučit čelit. „Hasiči se neustále školí a zdokonalují – v rámci odborné přípravy, na specializovaných kurzech, de facto také na každé směně ve službě.“ Závěrem zmínil, že hasiči velmi pozitivně vnímají souběžně probíhající veletrhy IDET a ISET. Právě z oblasti obranného průmyslu mohou hasiči převzít mnoho technologií, což je příklad speciálních zodolněných hasičských vozidel Titan a Triton. Závěrem popřál všem zúčastněným, aby pro ně byl letošní ročník veletrhů PYROS, IDET a ISET přínosem a inspirací.

Letošní 21. ročník veletrhu PYROS se, mimo jiné, věnuje problematice lesních požárů. Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) prezentuje svou činnost a techniku v pavilonu F a v prostoru před tímto pavilonem, kde jsou v pravidelných intervalech k vidění komentované dynamické ukázky techniky. 
Technika_do textu.png

Na stánku v pavilonu F se můžete setkat s naší dronovou službou a ukázkami její činnosti, která je zaměřená na využití dronů při lesním požáru v Národním parku České Švýcarsko. 
                                 DSC_5663.JPG

Technický ústav požární ochrany představuje systém Spheron – sférickou kameru, která pomáhá hasičům při vyšetřování velkých požárů a mimořádných událostí a připravila pro návštěvníky veletrhu ukázky předmětů, které byly příčinou požárů v domácnostech. Institut ochrany obyvatelstva má pro návštěvníky připraveny ukázky s využitím 3D brýlí.

Do textu 2.png
 

Kolegové z našeho Školního a výcvikového zařízení vám umožní zkusit si práci s vyprošťovacím zařízením a ukáží vám, jak poskytnout první pomoc.Pro milovníky kvízů si naše preventistky připravili pár úkolů z oblasti požární prevence a ochrany obyvatelstva. 

Do textu 3.png

A v neposlední řadě se můžete dovědět, proč je práce hasičů tak mimořádná a naplňující a jak byste se právě vy mohli stát jedním z nás.

Ve dnech 24. – 26. května je veletrh určen odborné veřejnosti, v sobotu 27. května jsou srdečně zváni všichni návštěvníci, a to nejen dospělí, ale především také děti. Akce Den bezpečnosti – Záchranáři dětem navazuje na odborné části veletrhů PYROS, IDET a ISET. Složky IZS ve spolupráci s Krajským sdružením hasičů JmK, Českým červeným křížem, Univerzitou obrany, Městskou policií Brno, Generálním ředitelstvím cel, Vodní záchrannou službou ČČK Brno a Fakultou stavební VUT Brno mají pro děti připraveno celkem 16 soutěžních stanovišť. Děti si zde vyzkouší nejen práci záchranářů, policistů i hasičů ale i dalších povolání. Krajské sdružení hasičů JmK zde také předá ocenění účastníkům tradiční výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima děti.


Hasičský záchranný sbor České republiky

Odkazy do noveho okna

DSC_5385

DSC_5385 

Detailní náhled

IMG_9416

IMG_9416 

Detailní náhled

DSC_5279

DSC_5279 

Detailní náhled

DSC_5896

DSC_5896 

Detailní náhled

DSC_5889

DSC_5889 

Detailní náhled

DSC_5631

DSC_5631 

Detailní náhled

DSC_5593

DSC_5593 

Detailní náhled

DSC_5663

DSC_5663 

Detailní náhled

DSC_5664

DSC_5664 

Detailní náhled

DSC_5794

DSC_5794 

Detailní náhled

DSC_5799

DSC_5799 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem