Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Materiály ke stažení a odkazy

Užitečné informace a materiály (příručky, brožury a další) 

  • Dne 23. června 2012 se stala tragická dopravní nehoda českého autobusu v Chorvatsku. V reakci na tuto událost vznikla o dva měsíce později brožura s názvem Co nás učí nehoda autobusu v Chorvatsku z června 2012: Známe svá práva?, v níž jsou shrnuty nejdůležitější právní informace a doporučení, jako podpora pro občany a organizace, kterých se nehoda dotkla.

Co nás učí nehoda autobusu v Chorvatsku z června 2012: Známe svá práva? (pdf)

  • Příručka pro školy: Když se stane neštěstí (2012) s podtitulem Připravujeme se na mimořádné události anebo krizové situace a jejich důsledky.
    Příručka je určena: zřizovatelům a pracovníkům škol - ředitelům, učitelům, výchovným poradcům, metodikům, školním psychologům, družinářům, pracovníkům pedagogicko-psychologických poraden, atp.

Naleznete ji zde ve formátu A4 a A5 (jako brožura pro tisk) (oboje pdf)
 

  • Příručka Psychosociální odpověď na kolektivní násilí a terorismus. Terénní průvodce (2010) vznikla jako reakce na celosvětový vývoj od pomáhání ke spolupráci v oblasti psychosociální pomoci, se zvláštním zřetelem na terorismus. Zaměření na jedince se rozšiřuje o zaměření na komunitu, společenství, obec a podporu jejich odolnosti. Přírodní katastrofy se stávají běžnými, pozornost se obrací na katastrofy „člověkem naplánované“. V českém prostředí by takový důraz mohl být považován za nepatřičný. Jenže: to, co platí o obětech terorismu a o pozůstalých po nich, velmi často platí o obětech jiných mimořádných událostí.

Psychosociální odpověď na kolektivní násilí a terorismus. Terénní průvodce. (pdf)

Odkazy na organizace a sdružení poskytující pomoc lidem v nouzi:

vytisknout  e-mailem