Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pozvánka na tiskový brífink - Humanitární pomoc pro povodněmi postižený Írán

16. 4. 2019 (Nicole Zaoralová) - Česká republika pošle humanitární pomoc do Íránu, který zasáhly na konci března devastující povodně. Tiskový brífink k vyslání naší pomoci se uskuteční dnes 16. dubna od 15,45 hodin v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. 

Tiskové konference se zúčastní ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba a styční důstojníci ppor. Petr Vodička z HZS hl. m. Prahy a plk. Petr Ošlejšek, náměstek ředitele HZS Olomouckého kraje.

Ppor. Petr Vodička z HZS hl. m. Prahy má zkušenosti ze zahraničních misí, působil například v Íránu po zemětřesení v roce 2003, ve stejném roce pomáhal v Alžíru, o dva roky později byl v Pákistánu. S Trauma týmem ČR se účastnil i mise v Nepálu, kam byl v roce 2015 vyslán po ničivém zemětřesení. Naposledy byl jako expert v Thajsku při uvíznutí malých fotbalistů v jeskyni.

plk. Petr Ošlejšek je náměstek ředitele HZS Olomouckého kraje a má zkušenosti například s dlouhodobou rozvojovou spoluprací s Moldavskem.

 

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství
Hasičského záchranného sboru ČR
Tel.: +420  950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem