Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pozvánka na největší setkání hasičských Tater

29. 8. 2014 (Nicole Zaoralová) - V sobotu 6. září 2014 od 10,00 hodin se v Areálu Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu uskuteční již čtvrtý ročník akce s názvem Zbirožské hasičské tatrování. V roce 2013 se zúčastnilo této akce přes dva tisíce návštěvníků. Letos, s ohledem na bohatý doprovodný program, bude počet účastníků zcela jistě překonán. 

Tatra SDH Mníšek p. BrdyHlavním úkolem všech návštěvníků akce bude zvolit z více jak padesátky soutěžních nákladních automobilů značky Tatra tu nejhezčí MISS Tatra 2014. Musíme se nechat překvapit, zda prvenství obhájí loňská vítězka Tatra 815 CAS 20 ze Sboru dobrovolných hasičů Klatovy nebo zda se objeví nová neznámá kráska.

Druhý úkolem pro všechny návštěvníky bude povzbuzovat posádky vozidel, které se utkají na neoficiálním Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 148. Podaří se letos překonat rekord z minulého roku SDH Ohrazenice, jejichž čas byl 4 minuty a 29 sekund? Přijeďte se podívat a fandit.
 
Posledním úkolem všech návštěvníků Zbirožského hasičského tatrování bude se dobře bavit a užít si pěkný zářijový den. Na programu jsou ukázky zdolání požáru malými i velkými hasiči, vyhodnocení dětské literární a malířské soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“ a spousta soutěží o hasičské ceny pro děti i dospělé. 
 
Na ploše o rozloze 4000 m2 čeká na hasičské nadšence více jak 130 exponátů historické hasičské techniky, z nichž nejstarší pochází už z poloviny 18. století. Návštěvníci mohou zavítat do plně vybaveného krytu, určeného pro nouzové ukrytí obyvatel a do zařízeného podzemního velitelsko-štábního pracoviště v rámci unikátní expozice ochrany obyvatelstva, která se oproti loňskému roku výrazně rozrostla. To, jak vypadá po požáru běžná domácnost je k vidění v expozici vyšetřovatelů příčin požárů.
 
Akci zakončí koncert hasičské kapely Bonton Band, který bude probíhat v sobotu od 16,00 do 18,00 hodin. Vstup na celou akci je volný. Parkování je možné v areálu, stejně jako možnost zakoupení si občerstvení.
 
Čtvrtý ročník Zbirožského hasičského tatrování připravilo občanské sdružení Naše hasičská minulost společně s generálním ředitelstvím HZS ČR.
 
Adresa akce: Areál Hasičského záchranného sboru ČR, ulice Švabínská 649, Švabín, Zbiroh, okr. Rokycany.
GPS: 49°51’29.34‘‘N 13°45‘7.911‘‘E
 
Další informace naleznete na: http://www.hzscr.cz/clanek/expozice-pozarni-ochrany-zbiroh.aspx
 
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
 
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 
 

Odkazy do noveho okna

Dětské soutěže

Dětské soutěže 

Detailní náhled

Malý hasiči

Malý hasiči 

Detailní náhled

Výměna kola (2)

Výměna kola (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem