Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pozvánka na bilanční tiskovou konferenci Hasičského záchranného sboru České republiky za rok 2018

2. 1. 2019 (Nicole Zaoralová) - Dovolujeme si vás pozvat na bilanční tiskovou konferenci Hasičského záchranného sboru České republiky za rok 2018, konanou v pátek 4. ledna 2019 od 10,00 hodin v prostorách generálního ředitelství HZS ČR v Praze. 

Tématem tiskové konference bude shrnutí výjezdové činnosti Hasičského záchranného sboru ČR v roce 2018, představení největších zásahů a zhodnocení dalších oblastí činnosti sboru, jakož i představení toho nejdůležitějšího, co HZS ČR čeká v letošním roce.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba zhodnotí rok 2018 a nastíní priority pro rok 2019.

Jak často vyjížděli hasiči v roce 2018? Je meziroční nárůst požárů dlouhodobým trendem? Jak se vyvíjí struktura činností hasičů v návaznosti na speciální zásahy a zásahy v prostorách s vysokým rizikem? Jaké byly největší požáry uplynulého roku? Tyto a mnohé další informace se dozvíte od náměstka pro integrovaný záchranný systém a operační řízení brig. gen. Ing. Františka Zadiny.

Promítne se výsledek vyšetřování požáru hotelu Eurostar David v Praze loni v lednu, který prokázal zanedbání bezpečnostních pravidel, do zpřísnění kontrol hasičů v rámci státního požárního dozoru? Jaké kontroly proběhly v loňském roce a jaké se chystají na ten letošní? Co všechno hasiči v rámci těchto kontrol hlídají, a může požární prevence napomoct předcházet takovýmto tragédiím? Na tyto a další otázky bude odpovídat ředitelka odboru prevence plk. Ing. Květoslava Skalská.

V čem konkrétně pomůže Hasičskému záchrannému sboru navýšení počtu hasičů o 450 míst v následujících 3 letech? Je rozpočet na příští rok optimální, a jak budou vypadat investice do techniky i do staveb? Jak moc pomáhají peníze z Fondu zábrany škod? Na to odpoví náměstek pro ekonomiku brig. gen. Mgr. Bc. Slavomír Bell MSc a náměstek pro řízení lidských zdrojů plk.  Doc. JUDr. František Vavera Ph.D.LL.M.

Tisková konference proběhne 4. ledna 2019 na generálním ředitelství HZS ČR, Kloknerova 26, Praha 4, od 10,00 hodin.

Po tiskové konferenci nebude vydána souhrnná tisková zpráva. Jednotlivá data, prezentovaná na tiskové konferenci, budou od konce ledna prezentována postupně v rámci samostatných tiskových zpráv.

Svoji účast na tiskové konferenci potvrďte na email nicole.zaoralova@grh.izscr.cz, nebo tel. 602 215 142 nejpozději do 3. ledna 2019 do 18,00 hodin.


kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail:nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem