HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár elektrokoloběžky

Dnešní požár své elektrokoloběžky zachytil na video majitel, s jehož svolením záznam uveřejňujeme. V tomto případě byla na vině technická závada a majitel nic nezanedbal. I přesto varujeme, pořádně si rozmyslete, kde zařízení s akumulátory skladovat a parkovat.

Dobruška – požár – 16. 8. 10:01

Dnes dopoledne byli přivoláni profesionální hasiči z Dobrušky k požáru elektrokoloběžky v ulici Poddomí. Požár byl naštěstí velmi rychle uhašen, zařízení bylo na volném prostranství a nic dalšího v okolí ohroženo nebylo. I tak byla vzhledem k typu koloběžky vyčíslena škoda ve výši asi 110 tisíc korun. Podle zjištění našeho vyšetřovatele došlo k požáru krátce před tím, než si stroj vyzvedla přepravní firma - koloběžka měla putovat do servisu. Místo toho ji zřejmě odešleme na odbornou expertízu, protože příčinou vzniku události byla technická závada.

V tomto případě postupoval majitel správně, ale abychom vždy minimalizovali riziko vzniku požáru jakýchkoliv akumulátorů a předešli možným technickým závadám, pro jistotu připomínáme: je nutné dodržovat vždy veškeré návody a doporučení výrobce, vyvarujte se neodborných zásahů a používání neoriginálních dílů.Už koncem července zasahovaly jednotky hasičů u požáru v Týništi nad Orlicí, kde byla s největší pravděpodobností příčinou baterie elektrokola: https://www.hzscr.cz/clanek/pozar-pristresku-u-rodinneho-domu-zpusobila-zrejme-baterie-elektrokola.aspx

Odkazy do noveho okna

P elektrokoloběžka, Dobruška

P elektrokoloběžka, Dobruška 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem