Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Novým generálem se stal ředitel HZS Pardubického kraje

8. 5. 2018 (Michaela Franclová) - Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v úterý 8. května 2018 u příležitosti státního svátku Dne vítězství do generálské hodnosti ředitele HZS Pardubického kraje plk. Ing. Miroslava Kvasničku. 

DSC_2053.JPGIng. Miroslav Kvasnička se narodil v roce 1953. Po absolvování Střední průmyslové škole strojní v Chrudimi a studií na ČVUT v Praze pracoval 12 let jako výzkumný pracovník.

K Hasičskému záchrannému sboru ČR (resp. jeho předchůdci Sboru požární ochrany) nastoupil 1. srpna 1991 a slouží zde nepřetržitě již 27 let. Ing. Kvasnička začínal jako programátor analytik spojové a informační služby Správy a útvaru Sboru požární ochrany okresu Pardubice. V roce 1993 se stal náčelníkem Správy a útvaru Sboru požární ochrany okresu Pardubice a v roce 1995 ředitelem Hasičského záchranného sboru okresu Pardubice. V roce 2001 byl jmenován ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, kterým je dodnes.

Ing. Miroslav Kvasnička patří mezi nejzkušenější krajské ředitele Hasičského záchranného sboru ČR. Oceněný má technický způsob myšlení, vynikající organizační i řídící schopnosti. Navíc si kolem sebe dokázal vybudovat tým velmi schopných spolupracovníků, se kterými společně pracuje ve prospěch HZS Pardubického kraje. Uložené úkoly plní s maximálním pracovním nasazením. Pracovní výsledky odpovídají poctivému a svědomitému přístupu k práci. HZS Pardubického kraje pod vedením Ing. Kvasničky dosahuje velmi dobrých výsledků, což se výsledně projevuje při zvládání mimořádných událostí, které zde v minulosti měly větší četnost než ve srovnatelných krajích.

Oceněný je ženatý, má dvě děti a k jeho koníčkům patří sport.

Ing. Miroslav Kvasnička je jedenáctým jmenovaným generálem v historii Hasičského záchranného sboru ČR. Prvním hasičským generálem se stal v roce 2001 bývalý generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR Ing. Miroslav Štěpán.
DSC_0341.jpg

Zdroj: Fotoarchiv KPR, foto Hana Brožková

Mediální kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová

tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

vytisknout  e-mailem