Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Co najdete v novém čísle časopisu 112

V polovině července vyšlo další číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva. Tentokrát přinášíme rozbor komplikovaného zásahu při likvidaci požáru skladu kartonážní výroby, hodnotíme průběh a výsledky rozsáhlého česko-německého cvičení Albis 2008, uveřejňujeme pilotní studii k přípravě budoucích učitelův oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a seznamujeme s metodikou zpracování analýzy SWOT pro orgány veřejné správy. 

V polovině července vyšlo další číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva.
V části věnované požární ochraně přinášíme rozbor komplikovaného zásahu při likvidaci požáru skladu kartonážní výroby, který způsobil škody ve výši 14 milionů korun a seznamujeme s povinnostmi společenství vlastníků bytových jednotek na úseku požární ochrany.
V bloku IZS hodnotíme průběh a výsledky rozsáhlého česko-německého cvičení Albis 2008, které se uskutečnilo v květnu letošního roku v Litoměřicích a uveřejňujeme odborný pohled lékaře na spolupráci základních složek IZS při zásahu u hromadného postižení zdraví.
V části zaměřené na problematiku ochrany obyvatelstva a krizového řízení uveřejňujeme pilotní studii k přípravě budoucích učitelův oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a seznamujeme s metodikou zpracování analýzy SWOT pro orgány veřejné správy.
V časopisu dále najdete rozhovor s prezidentem Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm, dotazník k vlastnímu bezpečnostnímu a požárnímu posouzení rodinného domu a informaci o metrologickém zabezpečení dozimetrických měřidel HZS ČR.
Součástí časopisu je i vložená příloha obsahující metodiku zpracovávání případových studií.
Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis je distribuován pouze předplatitelům. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.
Předplatné a distribuce: Moraviapress a.s., U póny 3061, 690 02 Břeclav
 tel.: 516 205 195, zelená linka: 800 100 314, fax.: 519 321 417,
e-mail: 112@moraviapress.cz.
 
Jaroslav Vykoukal - šéfredaktor

vytisknout  e-mailem