HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čtení hasičských pohádek i příprava na mimořádné situace

(8.12.2016) Ve středu 7. prosince navštívili příslušníci HZS Zlínského kraje dětské oddělení nemocnice v Uherském Hradišti.  

Jednalo se o letos poslední návštěvu dětí v rámci projektu, který hasiči zahájili na dětském oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (http://www.hzscr.cz/clanek/hasici-pobavili-deti-i-nemocnicni-personal.aspx). V následujících měsících profesionální hasiči zavítali také mezi dětské pacienty nemocnic v Kroměříži a Vsetíně. Včerejší návštěva uherskohradišťské nemocnice tak byla pro tento rok návštěvou poslední.

Ve spolupráci s personálem dětského oddělení uherskohradišťské nemocnice hasiči přizpůsobili formu a rozsah komunikace s dětmi podle jejich věku a charakteru onemocnění. Mimo ukázek hasičské výstroje, nácviku správného volání na tísňovou linku a základních rad jak se chovat při mimořádné situaci, čekalo na malé pacienty i jedno překvapení. Hasiči totiž přinesli svou knihu hasičských pohádek (http://www.hzscr.cz/clanek/hasici-budou-cist-detem-vlastni-hasicske-pohadky.aspx), ze které dětem četli. Kniha se pak stala dárkem pro dětské oddělení a jeho budoucí pacienty.

Více k návštěvě také na: http://www.nemuh.cz/doc/hasik-pobavil-a-poucil-male-pacienty

Podklady: por. Ing.  Adam Fuksa, preventivně výchovná činnost, HZS Zlk - Krajské ředitelství

Foto: Mgr. Dana Lipovská, Uherskohradišťská nemocnice, a. s

vytisknout  e-mailem