Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičský záchranný sbor ČR uspěl v evropské konkurenci a získá ocenění za činnost operátorů tísňové linky 112

17. 3. 2016 (Nicole Zaoralová) - Každým rokem vyhlašuje Asociace evropského čísla tísňového volání (European Emergency Number Association – EENA) na slavnostním ceremoniálu nejvýraznější počiny a skutky, které se v souvislosti s evropským číslem tísňového volání 112 udály v rámci celé Evropy. Slavnostního ceremoniálu se účastní přibližně 500 evropských odborníků, kteří přišli ocenit vynikající spolupráci v oblasti záchranářské práce.  

Logo_EENA_medium.jpgV letošním roce proběhne slavnostní ceremoniál 6. dubna 2016 od 17:00 hodin v Praze v Clarion Congress hotelu, Freyova 33, Praha 9 – Vysočany. Ocenění bude předáno celkem v sedmi kategoriích deseti organizacím a osobnostem.

Mezi výherci se v letošním roce objeví i zástupci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Pracovníci Krajského operačního a informačního střediska obdrželi na tísňovou linku 112 netradiční žádost o pomoc týkající se občana ČR, který se v zahraničí ocitl v těžké situaci. Okamžitě začali podnikat rázné kroky, které vedly k efektivní komunikaci a k zajištění požadované pomoci. Za využití databáze čísel evropských center tísňového volání si našli spojení na konkrétní stát a zajistili našemu spoluobčanovi pomoc (detailní informace o události budou na základě pokynů EENA zveřejněny až po skončení slavnostního ceremoniálu).

Mezi oceněnými se v dalších kategoriích objeví různé evropské organizace a významné aktivity vedoucí k rozvoji spolupráce při příjmu tísňového volání na lince 112.

Česká republika byla v minulosti v rámci slavnostního ceremoniálu oceněna už dvakrát. Poprvé to bylo v roce 2009 za progresivní systémové a technologické řešení Telefonních center tísňového volání 112, podruhé v roce 2014, kdy bylo oceněno Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje.

Celého slavnostního ceremoniálu se mohou zúčastnit i média. Na akci je však nutné předem se akreditovat, a to nejpozději do pátku 1. dubna 2016 do 10:00 hodin e-mailem na adrese vladimira.hacsikova@hzsol.cz. Poté obdržíte registrační formulář.

 

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039, 725 490 377
e-mail: vladimira.hacsikova@hzsol.cz

 

 

 

 

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 

vytisknout  e-mailem