Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičský záchranný sbor ČR přepraví zítra 7,5 milionu roušek

22. 2. 2021 (NS) - Na základě usnesení vlády a podle požadavku ministerstva práce a sociálních věcí zabezpečí Hasičských záchranných sbor ČR distribuci 7,5 mil. ks ochranných chirurgických roušek ze skladu Správy státních hmotných rezerv pro potravinové banky, které je budou dále distribuovat sociálně slabším občanům. 

Dopravu zabezpečí Záchranný útvar HZS ČR, který zítra, 23. února 2021, v ranních hodinách naloží roušky ve skladu Správy státních hmotných rezerv v Opočínku a během dne je rozveze do patnácti potravinových bank a jejich centrálního skladu napříč Českou republikou. Jedná se celkem o 3 800 velkých beden, které budou naloženy na 250 paletách.

Ochranné pomůcky se dále budou distribuovat prostřednictvím cca 1 000 sociálních partnerů přímo k potřebným lidem v nejrůznějších sociálních skupinách např. v zařízeních sociálních služeb - azylové domy pro rodiny s dětmi, intervenční centra, ambulantní a terénní služby jako sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, azylové domy, noclehárny, domy na půl cesty, nízkoprahová denní centra, centra denních služeb, a služby jako jsou krizová pomoc, terénní programy, kontaktní centra, a další služby.

Doprava bude zabezpečena 23 příslušníky Záchranného útvaru HZS ČR a po republice se rozjede celkem 11 nákladních vozidel. Vše bude rozvezeno během jednoho dne.


 

pplk. Mgr. Nicole Studená
tisková mluvčí

MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail: nicole.studena@grh.izscr.cz


 

vytisknout  e-mailem