Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičské myši učí děti - soubor pracovních listů pro učitele ZŠ

12. 1. 2017 (Jitka Picková) - Hasičský záchranný sbor ČR přináší k volnému využití soubor pracovních listů určených pro předškoláky, žáky 1. stupně ZŠ, speciální a praktické základní školy pro preventivně výchovnou činnost na úseku požární ochrany a ochrany obyvatelstva. 

Příslušníci oddělení zjišťování příčin vzniku požárů MV-generálního ředitelství HZS ČR připravili ve spolupráci s učitelkou základní školy Oty Pavla z Buštěhradu paní Danou Odvárkovou tzv. neperiodickou publikaci s názvem: „Hasičské myši učí děti“.  Jedná se o pomůcku, která obsahuje soubor třiceti pracovních listů s tématikou požární ochrany a ochrany obyvatelstva.  Pracovní listy jsou připraveny tak, aby se děti hravou formou seznámily s tématy požární ochrany. Pracovní listy jsou určeny ke kopírování. Základní myšlenkou je, že bude jedna publikace vždy předána jednomu učiteli, který si může každý pracovní list nakopírovat podle potřeby a počtu žáků ve třídě. Publikace se tak může používat neomezenou dobu. 

"Jsme přesvědčeni, že tento materiál nezapadne nikam do šuplíku.  Skutečnost, že se na realizaci této publikace podílela učitelka, která se souborem pracovních listů bude sama pracovat, zaručuje praktičnost a pedagogickou propracovanost. Žáci například mohou vybarvovat, spojovat, stříhat a zároveň se hravou formou učit užitečné věci. Získávají tak nejen praktické znalosti, ale zároveň procvičují jemnou motoriku, cit pro barvy nebo logiku." vysvětluje vedoucí oddělení plk. Mgr. Radek Kislinger.

Publikace je určena pro učitele 1. stupně základních, speciálních a praktických škol. Vytištěno bylo celkem 1000 ks. Vzhledem k počtu výtisků bude publikace distribuována na vybrané školy prostřednictvím koordinátorů preventivně výchovné činnosti hasičských záchranných sborů krajů.

Publikace je volně ke stažení také  ZDE.

Garant projektu: kpt. Ing. Jitka Picková

Myši.jpg

 

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR

Tel.: +420 950 819 944
Mobil: +420 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem