Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči přišli s inovativním projektem vzdělávání ve školách (pozvánka na tiskovou konferenci)

9. 4. 2018 (Nicole Zaoralová) - Hasičský záchranný sbor ČR přišel s inovativním projektem výchovy dětí ve školách zaměřeným na záchranu života, zdraví a majetku. Projekt pod názvem „Hasiči pro školy“ obsahuje výukový materiál pro podporu vzdělávání v oblasti Ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik. Autory jsou samotní příslušníci Hasičských záchranných sborů Ústeckého a Zlínského kraje, kteří jsou letitými odborníky na vzdělávání dětí v této oblasti. 

POZVÁNKA NA TISKOVOU KONFERENCI (PDF pozvánka)
Hasičský záchranný sbor ČR Vás zve na živé uvedení vzdělávacího projektu Hasiči pro školy do výuky žáků druhého stupně základních škol. Tento projekt do základního vzdělání na druhém stupni škol v ČR bude odstartován v Základní škole Elišky Krásnohorské v Ústí nad Labem dne 13. 4. 2018. Akci bude od 9:30 předcházet tisková konference, které se zúčastní hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, náměstek ústředního školního inspektora PhDr. Ondřej Andrys, MAE, ředitel HZS Ústeckého kraje plk. Ing. Roman Vyskočil, ředitel HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar a hlavní autoři projektu: por. Ing. Iva Karafiátová, koordinátor preventivně výchovné činnosti HZS Ústeckého kraje, por. Ing. Adam Fuksa koordinátor preventivně výchovné činnosti HZS Zlínského kraje.
Svou akreditaci na akci zašlete do 11. 4. 2018 tiskovému mluvčímu HZS Ústeckého kraje na adresu lukas.marvan@ulk.izscr.cz


Projekt je zacílen na žáky základních škol a jejich učitele. Prostřednictvím interaktivních prezentací doplněných videoukázkami, fotografiemi a úkoly zábavnou formou přiblíží problematiku ochrany člověka, jeho života, zdraví i jeho majetku. Odborníci z řad Hasičského záchranného sboru ČR reagují na dlouhodobou absenci kvalitního a zejména komplexního výukového materiálu pro danou cílovou skupinu.

Pro každý ročník budou zpracovány problematiky jak z oblasti požární ochrany, tak z oblasti ochrany obyvatelstva. Součástí každé hodiny je interaktivní prezentace, pracovní list pro děti a metodická příručka pro učitele. Materiál plně reflektuje závazné požadavky na výuku dané problematiky, zároveň je logickou a odbornou součástí komplexního vzdělávacího rámce vzdělávání na základních školách.

Projekt vznikl ve spolupráci HZS Zlínského a HZS Ústeckého kraje, za finanční podpory Ústeckého kraje, a ve spolupráci s dalšími subjekty, kterými jsou Krajské ředitelství Policie Ústeckého kraje, Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, odbor školství, mládeže a tělovýchovy Ústeckého kraje a pracoviště krizového řízení Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Nad projektem převzalo záštitu Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Osobní záštitu nad představením projektu převzal PhDr. Ondřej Andrys, MAE, náměstek ústředního školního inspektora.

Projekt hasiči pro školy je dostupný zdarma pro všechny školy v České republice na webových stránkách www.hasiciproskoly.cz

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová

tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
e-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

 

vytisknout  e-mailem