Hasičský záchranný sbor České republiky

Vaše důvěra je náš závazek

Hasiči Moravskoslezského kraje získali mistrovský titul

21. srpna 2011 (Ivana Svitáková) - Ostrava hostí již třetím posledním dnem mistrovství České republiky v požárním sportu profesionálních hasičů a dobrovolných hasičů mužů a žen. Neděle 21. 8. 2011 měla na programu závěrečnou královskou disciplínu požární útok. Souhra družstva, rychlost a přesnost jsou nezbytnou součástí této akční disciplíny.

Požární útokPožární útok
Mezi muži ze sborů dobrovolných hasičů obcí byl nejrychlejší tým z obce Olšovec s časem 25,70 sekundy.

Nejrychlejší ženský tým je z Ledenice s časem 24,19 sekundy.

Mezi profesionálními týmy zvítězili v požárním útoku hasiči Plzeňského kraje (čas 22,78 s), stříbrnou příčku získali hasiči Moravskoslezského kraje (23,46) a třetí místo patří Hasičskému záchrannému sboru podniku Správy železniční dopravní cesty.

Mistrovské tituly družstev

Mistrem České republiky v družstvech SDH obcí mužů se stal tým reprezentující obec Široký Důl. Stříbro si odváží dobrovolní hasiči do Horní Kamenice a bronz získali borci z obce Radimovice.

Mistrovský titul v družstvech Sboru dobrovolných hasičů obcí žen získal tým z Ledenice, stříbro patří ženám z Michálkovic a bronz poputuje do Miroslavi.

Mistrem ČR v požárním sportu družstev Hasičského záchranného sboru ČR se stal tým Moravskoslezského kraje, který za sebou nechal loňské vítěze hasiče z Plzeňského kraje, bronz si odváží hasiči kraje Olomouckého, pro které je to úspěch po loňském devátém místě.