Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Přečtete si v listopadovém čísle časopisu 112

10. 11. 2016 (Libuše Chvojková) - Téměř v polovině listopadu vychází letošní jedenácté číslo měsíčníku 112 – odborného časopisu požární ochrany, integrovaného záchranného systému a ochrany obyvatelstva.  

Do informací o vážné dopravní nehodě trolejbusu v Otrokovicích se začtete v první části POŽÁRNÍ OCHRANA. Následuje seznam velkých zářijových a říjnových požárů. Zaujme vás jistě téma požární zkoušky Li-ion akumulátorů do automobilů a problematika výtahů z požárně bezpečnostního hlediska.

Druhá část INTEGROVANÝ ZÁCHRANNÝ SYSTÉM vás seznámí s prací operátorů na tísňových linkách a s jejich příběhy. Že mají hasiči nejlepší psy ve vyhledávání osob, se dočtete v následujícím článku.

U obce Hracholusky se uskutečnilo rozsáhlé cvičení složek IZS a orgánů krizového řízení pod názvem SIMEX 2016. O průběhu akce, ve které byla využita počítačová simulace, se dočtete v oblasti OCHRANY OBYVATELSTVA A KRIZOVÉHO ŘÍZENÍ. O mezinárodní konferenci Požární ochrana 2016, která zastřešila mnoho zajímavých témat, se dozvíte na dalších stránkách časopisu. Cvičení „Voda 2016“ mělo za cíl ověřit systém nouzového zásobování pitnou vodou při řešení mimořádných událostí a krizových situací. Bylo zakončeno ukázkovým dnem na modřanském břehu Vltavy, jak uvidíte na fotografiích.

Ve třetí části INFORMACE se můžete začíst do problematiky disciplinárního práva příslušníků HZS ČR. Rozhovor pod názvem Hasič s pastelem poodkryje talent jednoho hasiče z Havlíčkobrodska.

Sportovní část časopisu naplnily události z VIII. mistrovství HZS ČR ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, ze soutěže o putovní pohár ředitele HZS Zlínského kraje v disciplínách TFA – Zámecká věž 2016, Velké ceny ČR v požárním útoku družstev HZS krajů a HZS podniků, a dalších sportovních klání.

Vydavatelem časopisu 112 je MV-generální ředitelství HZS ČR. Časopis není ve volném prodeji. Cena jednoho výtisku je 25,- Kč, roční předplatné je 300,- Kč.

Předplatné a distribuce: Moraviapress, s.r.o., U Póny 3061, 690 02 Břeclav, tel.: 516 205 176, zelená linka: 800 100 314, fax: 519 321 417, e-mail: 112@moraviapress.cz.       

Přečtete si v říjnovém čísle časopisu 112 - Hasičský záchranný sbor České republiky

plk. Mgr. Libuše Chvojková, šéfredaktorka

vytisknout  e-mailem